Блокада кордону. Польські фермери погрожують повністю перекрити кордон з Україною

Польські фермери погрожують 20 лютого заблокувати усі пункти пропуску на польсько-українському кордоні. Про це пише RMF FM з посиланням на заяву профспілки індивідуальних фермерів «Солідарність».

Зізнаємося у коханні нашим читачам ❤‍🔥 Тільки 14 та 15 лютого даруємо 800 грн знижки на річну диджитал-підписку на сайт Forbes. Вартість зі знижкою — 999 грн/рік. Оформлюйте зараз за промокодом FLOVE. Підписуйтесь за цим посиланням

Ключові факти

  • Будуть заблоковані не лише прикордонні переходи, а й вузли та під’їзди до перевантажувальних залізничних станцій і морських портів, йдеться у заяві профспілки.
  • «У межах 30-денного загального страйку фермерів ми оголошуємо, що всі протестні дії будуть зосереджені на повній блокаді всіх прикордонних переходів між Польщею та Україною та акціях протесту на місцях», – сказано у комюніке.
  • Протестувальники аргументують свої дії тим, що вони спрямовані на «забезпечення продовольчої безпеки країни». Вони вважають, що відсутність регулювання ставить під сумнів прибутковість сільгоспвиробництва, переробки та інших суміжних галузей.

Контекст

За останні три місяці пункти пропуску між Польщею та Україною працювали повноцінно 25 днів. 

9 лютого фермери заблокували під’їзний шлях поблизу пункту пропуску «Шегині» на польсько-українському кордоні, а також блокували пункти пропуску «Ягодин» і «Рава-Руська».

12 лютого розпочалися акції протесту польських фермерів неподалік від пункту пропуску «Зосін – Устилуг» та біля ПП «Долгобичув – Угринів».

Станом на ранок 13 лютого польські фермери заблокували пʼять пунктів пропуску на кордоні з Україною, в чергах стоять близько 1250 вантажівок. 

Єврокомісар із торгівлі Валдіс Домбровскіс закликав зняти односторонні обмеження на імпорт українського зерна, які запровадили Польща, Угорщина та Словаччина. За його словами, ЄС уже розробив механізми, які допоможуть захистити фермерів.

Чого хочуть польські фермери від ЄС та власного уряду і до чого тут Україна, читайте в матеріалі Forbes. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *