Блокада кордону. Кубраков назвав провокацією розсипане польськими протестувальниками зерно

Польські правоохоронні органи, Польські залізниці та посольство України в Польщі поінформовані про несанкціоноване втручання в роботу залізниці на польсько-українському кордоні, повідомив віцепремʼєр – міністр інфраструктури Олександр Кубраков. Раніше сьогодні протестувальники висипали близько 4 т українського зерна з двох вагонів зерновозів біля станції Медика.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • «Розсипане українське зерно на залізничних коліях у Польщі – чергова політична провокація, спрямована на розкол між нашими народами», – заявив Кубраков.
  • За його словами, зерно, яке висипали польські протестувальники, йшло транзитом до Німеччини.
  • Усі вагони «Укрзалізниці» на кордоні перевіряють контролюючі органи Польщі, їх опломбовують. Це унеможливлює потрапляння українського зерна на ринок Польщі, наголошується у повідомленні Мінінфраструктури.

Контекст

Вранці 20 лютого польські фермери розпочали загальний страйк, блокуючи майже у 200 місцях по всій країні дороги, ключові вузли комунікацій і ПП на кордоні з Україною. Поблизу ПП «Медика-Шегині» протестувальники перекрили залізницю та розсипали збіжжя із зерновозів.

На місце події приїхала поліція, менш ніж через пів години польські фермери розблокували залізницю.

Польські аграрії блокують майже у 200 місцях по всій країні дороги, ключові вузли комунікацій і пункти пропуску на кордоні з Україною. Однією з вимог протестувальників є заборона імпорту української агропродукції.

За даними RMF24, у деяких пунктах пропуску на кордоні з Україною польські аграрії планують посилити блокування. Наприклад, поблизу ПП «Дорогуськ-Ягодин» фермери мають намір повністю заблокувати рух для вантажного транспорту до 19 години за київським часом.

МЗС України закликало владу Польщі забезпечити розблокування кордону та вжити заходів для припинення антиукраїнської риторики польських протестувальників. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *