АРМА оголосило конкурс на відбір продавця яхти Медведчука

Агентство з розшуку та менеджменту заарештованих активів (АРМА) оголосило конкурсний відбір юросіб на право продати конфісковану у Віктора Медчедчука яхту Royal Romance. Про це повідомив заступник голови АРМА з питань євроінтеграції Грігол Катамадзе під час прямої трансляції засідання відповідної комісії, пише «Укрінформ».

Що допомагає українському бізнесу відштовхнутися від дна? 22 березня на «Саміті експортерів» від Forbes топкомпанії поділяться інструментами та прогнозами з розвитку експорту. Спікери з «Метінвест», Kernel, Nemiroff, «Біосфери» та інших. Купуйте квитки за посиланням.

Ключові факти

  • З оголошенням конкурсу АРМА виконує рішення українських та хорватських судів, які у 2022 році прийняли рішення заарештувати яхту, передати її в управління АРМА та згодом конфіскувати її на користь держави Україна, зазначив Катамадзе.
  • Участь у конкурсі можуть взяти як іноземні, так і українські юридичні особи, які відповідають критеріям відбору.
  • Станіслав Петров, заступник голови АРМА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, уточнив вимоги до майбутнього продавця.
  • «По-перше, це повинні бути особи, не повʼязані з власником активу, і, по-друге, у них повинен бути досвід реалізації подібних активів», – зазначив Петров.
  • АРМА очікує, що умови конкурсу зацікавлять насамперед іноземні аукціонні доми, які професійно займаються реалізацією дороговартісних активів.
  • Кошти від реалізації яхти планують спрямувати на підтримку обороноздатності України.

Контекст

До війни Forbes оцінював статки Віктора Медведчука в $620 млн. Третина цієї суми, $190 млн – його персональний транспорт, зокрема 92-метрова яхта Royal Romance. Вона побудована в 2015 році нідерландською компанією Feadship, тоді коштувала близько $200 млн. Але після введених проти Медведчука та його оточення санкцій у лютому 2021 року Forbes оцінив її удвічі дешевше. Медведчук володів яхтою через офшор на Маршаллових островах.

16 березня 2022 року Львівський суд заарештував яхту, а 11 квітня передав її у розпорядження АРМА.

Правоохоронці Хорватії у травні 2022 року заарештували Royal Romance. Арешт було накладено відповідно до санкцій ЄС, запроваджених проти політиків і посадовців, яких пов’язують із Кремлем.

У листопаді уряд вдосконалив процедуру реалізації арештованих активів, також впроваджено можливість їх продажу за кордоном. Відповідні зміни внесені у постанови №719 та №558. АРМА тоді заявило, що це дає змогу продати 92-метрову яхту, конфісковану у Віктора Медведчука.

У січні 2024 року Окружний суд м.Спліт (Хорватія) ухвалив рішення передати судно Royal Romance Україні.

У лютому Кабмін погодив продаж Royal Romance, що належить сімʼї Медведчука.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *