Компанія Amazon та виробник роботів-пилососів iRobot заявили в понеділок, 29 січня, що відмовляються від своїх планів щодо злиття через протидію з боку антимонопольних органів ЄС, пише Reuters.
15 лютого Forbes проводить бізнес-конференцію AgriFood, де визначимо перспективи розвитку української агропромисловості. Понад 25 cпікерів із Enzym, HD-group, IMK, Raiffeisen Bank та інших компаній. Нетворкінг, воркшопи, бізнес-знайомства. Купити квитки можна за цим посиланням.
Ключові факти
- Amazon заявила, що запропоноване нею придбання iRobot за $1,4 млрд не має схвалення регулювальних органів у Європейському союзі.
- Раніше цього місяця агентство Reuters повідомило, що угоду буде заблоковано антимонопольними органами Європейської комісії і що основні побоювання полягають у тому, що Amazon може перешкодити конкурентам iRobot на своєму онлайн-ринку, особливо у Франції, Німеччині, Італії та Іспанії.
Контекст
Amazon давно працює в галузі «розумного дому». Компанія випустила домашнього робота Astro за $999. Він складає плани приміщень, за голосовою командою приїжджає в потрібну кімнату, розпізнає обличчя, відповідає на запитання, програє музику і показує погоду.
iRobot випускає роботи-пилососи Roomba з 2002 року. Вони є одними з найпопулярніших у цій категорії побутової техніки, а їхні продажі обчислюються мільйонами штук. Компанія робить ставку на свою операційну систему з алгоритмами штучного інтелекту.
Amazon оголосила про угоду з iRobot у серпні 2022 року. Тоді її оцінювали в $1,7 млрд з урахуванням боргу. Найбільший у світі інтернет-магазин, який уже володіє Alexa та Ring, прагнув розширити свою лінійку пристроїв для розумного дому.
У листопаді 2023 року заплановане придбання Amazon компанії iRobot викликало офіційне заперечення з боку антимонопольного регулятора ЄС, який заявив, що угода може дозволити технологічному гіганту використати своє домінування для придушення конкурентів. ЄС здійснює поглиблене розслідування угоди, оголошеної минулого року. У заяві із запереченнями сказано, що запропонована угода «може обмежити конкуренцію на ринку роботів-пилососів».
Amazon, що працює у широкому спектрі секторів, від електронної комерції до хмарних обчислень, потокового відео та продуктів харчування, вже деякий час привертає увагу регуляторів конкуренції у США, Великій Британії та ЄС.
У вересні Федеральна торгова комісія подала проти компанії масштабний антимонопольний позов, стверджуючи, що вона використала своє монопольне становище, аби завдати шкоди споживачам, конкурентам та продавцям.