Відмова Alibaba від раніше анонсованого виокремлення її хмарного бізнесу вдарила по акціях китайского гіганта, вони впали на 10% та можуть втратити близько $20 млрд капіталізації, пише Reuters. Компанія змінила свої плани, посилаючись на невизначеність, спричинену обмеженнями США на експорт чипів.
Ключові факти
- Гонконгські акції Alibaba Group впали на 10%, що стало найбільшим одноденним падінням за рік.
- Це була перша реакція ринку в Азії відтоді, як пізно ввечері в четвер, 16 листопада, було оголошено про зміну стратегії компанії щодо реструктуризації, тоді акції компанії, що котируються на біржі у США, закрилися зниженням на 9%.
- Занепокоєнню Alibaba з приводу обмежень експорту в США, оголошених Вашингтоном у жовтні, передували аналогічні побоювання, висловлені цього тижня китайською соціальною мережею та ігровою компанією Tencent Holdings, яка заявила, що обмеження змусять її шукати альтернативи вітчизняному виробництву.
Інфографіка: Bloomberg
- За даними Bloomberg, аналітики вважають, що на зміни в Alibaba могли вплинути інші чинники. Її хмарний бізнес протягом багатьох років уповільнювався, втрачав частку ринку і привернув увагу уряду через імовірні порушення безпеки.
Контекст
Компанія Alibaba на піку свого розвитку в жовтні 2020 року коштувала близько $830 млрд, проте нині вона оцінюється менш ніж у чверть цієї суми, оскільки зайняла центральне місце у репресіях у технологічному секторі Пекіна, а китайська економіка сповільнилася.
Останні новини про Alibaba вказують на серйозніші перешкоди, що постали перед китайськими технологічними компаніями, оскільки обмеження на експорт ускладнюють отримання найважливіших поставок чипів від американських компаній.
У березні Alibaba оголосила про плани розвитку хмарного бізнесу в рамках реструктуризації, найбільшої за 24-річну історію компанії, внаслідок якої компанія мала була розділена на шість підрозділів.
Аналітики підрахували, що вартість хмарного підрозділу може становити $41–60 млрд, але попередили, що його лістинг може привернути увагу як китайських, так і закордонних регулювальних органів через величезну кількість даних, якими вона управляє.