Проєкт закону «Про ветеранське підприємництво» встановлює рамку, до якої органи виконавчої влади мають додати конкретні механізми підтримки такого бізнесу.
Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив Євген Комар, помічник-консультант народного депутата, автора законопроєкту Тараса Тарасенка, під час конференції «Закупівлі у ветеранських підприємств», організованої Райффайзен Банком.
«Після піврічної роботи з ветеранами, громадськими організаціями, експертами фактично підготовлена стартова редакція проєкту закону, основне завдання якого – встановити рамку. А вже завдання органів виконавчої влади, насамперед Кабінету Міністрів і Міністерства у справах ветеранів, – доопрацювати його з точки зору конкретних механізмів підтримки ветеранського бізнесу», – сказав Комар.
Він закликав зацікавлені сторони активно долучитися до обговорення законодавчої ініціативи і надавати свої пропозиції та зауваження до документа.
«Оскільки цей закон дуже важливий, з урахуванням суспільного впливу, він буде працювати лише у тому випадку, якщо буде максимально узгоджений із самим ветеранами, максимально спрощений і «приземлений» в реалізації. Щоб цільові програми, за якими буде йти фінансування, були чітко прописані», – додав помічник народного депутата.
За його словами, філософією законопроєкту є запровадження динамічної підтримки ветеранів для їхнього розвитку після повернення до цивільного життя.
Читайте також: Український ветеранський фонд підтримав бізнес-проєкти на понад ₴163,4 мільйона
«Ми мусимо надати цим людям, окрім статичної допомоги у вигляді пільг, грошових виплат, ще й динамічну підтримку, щоб вони розвивалися. І цей законопроєкт саме про цю філософію. Адже, як свідчать різні опитування, десь 64% ветеранів висловлюють бажання займатися власною справою», – резюмував Комар.
Як повідомлялося, у Верховній Раді 13 листопада зареєстрували законопроєкт «Про ветеранське підприємництво». Документ розроблено з метою створення сприятливих умов для започаткування та розвитку ветеранами власної справи, підвищення їхньої конкурентоспроможності, вирішення проблем реінтеграції в цивільне життя та сприяння сталому розвитку України в цілому.
Перше фото: Радіо Свобода