Західні нафтові компанії отримали рекордні прибутки за час вторгнення РФ в Україну – Global Witness

Європейські та американські нафтові компанії отримали рекордні прибутки понад $281 мільярд із початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у звіті неурядової організації Global Witness, повідомляє Euractiv.

Згідно зі звітом, п’ять найбільших західних нафтогазових компаній, серед яких Shell, BP, Chevron, ExxonMobil та TotalEnergies, отримали понад $281 мільярд (€261 мільярд) прибутків після початку вторгнення РФ в Україну.

У Global Witness зазначили, що починаючи із періоду після пандемії COVID-19, оптові ціни на енергоносії значно зросли через війну в Україні. Економічні санкції, накладені на Росію за її агресію проти України, а також рішення Москви припинити імпорт газу до низки країн спричинили зростання цін на газ у Європі, що спровокувало світову енергетичну кризу, йдеться у матеріалі.

Як наслідок, американські та європейські нафтогазові компанії мали стрімке збільшення прибутків.

Однин із дослідників Global Witness Патрік Гейлі сказав, що «незалежно від того, що відбувається на передовій, головними переможцями війни в Україні є компанії, які займаються викопним паливом».

Читайте також: Чому ЄС не вводить транскордонний податок на російський «нафтовий слід»

«Вони накопичили незліченні багатства за рахунок смерті, руйнувань та зростання цін на енергоносії», – підсумував Гейлі.

У звіті організації йдеться, що британські компанії Shell і BP отримали £75 мільярдів прибутку, що могло би покрити усі рахунки домогосподарств за електроенергію у Великій Британії протягом 17 місяців.

Рекордні прибутки дозволили нафтовим компаніям зміцнити свої позиції на ринку, придбавши менші компанії галузі. Так, Chevron купила Hess Corporation за $53 мільярда, а ExxonMobil – Pioneer за $60 мільярдів.

Читайте також: Глава МЗС Індії виступив на захист економічної співпраці з РФ та закупівлі нафти

Як повідомлялося, американська компанія Mondelez, внесена до списку спонсорів війни від НАЗК, прозвітувала про рекордні прибутки від бізнесу в Росії у 2023 році, «більші, ніж будь-коли раніше».

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *