З 1 грудня 2023 року на двосторонньому рівні між Україною і Євросоюзом запроваджуються Альтернативні правила походження товарів.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Держмитслужба у Фейсбуці.
«Альтернативні правила походження містять деякі новації у порівнянні з діючою редакцією правил походження Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження», – йдеться в повідомленні.
Зокрема, угода передбачає появу в Гармонізованій системі опису та кодування товарів нових термінів «взаємозамінні товари», «максимальний вміст матеріалів, походженням з третіх країн», «групи» та «позиції».
Оновлено також перелік товарів, які повністю отримано в країнах-учасницях Конвенції.
Читайте також: Розмитнення техніки для ЗСУ спростять за стандартами Євросоюзу й НАТО – рішення уряду
Передбачено використання тільки двох документів для підтвердження походження: це сертифікат EUR.1 та декларація про походження замість чотирьох (виключено документи EUR-MED), що спростить процедуру підтвердження походження.
Окрім цього, термін дії документів про походження з чотирьох місяців збільшено до десяти (стаття 23).
Уточнено перелік документів, необхідних для підтвердження походження матеріалів/сировини, які використовуються у виробництві готового товару, зокрема це декларація постачальника та довгострокова декларація постачальника.
Спрощено також механізм надання статусу уповноваженого (схваленого) експортера.
Читайте також: В Україні варто запровадити фіскальні обмеження на вивезення агросировини – депутат
Держмитслужба нагадала декларантам, що товари користуватимуться тарифними преференціями зі сплати мита та набудуть преференційного походження з України або Європейського Союзу за умови подання одного з двох документів, що підтверджують походження товару.
Як повідомлялось, з 7 листопада змінились умови митного контролю та оформлення як імпортних, так і експортних вантажів.