Євросоюз має давати кошти на розвиток українського ВПК та купувати його продукцію – Сікорський

Європейський Союз має і надалі підтримувати Україну, зокрема, надавати ресурси для розвитку її оборонних підприємств, та напряму закуповувати їх продукцію як для військової допомоги Україні, так і для підвищення власних, європейських спроможностей у захисті від ймовірної агресії.

Про це сьогодні у Брюсселі під час участі у слуханнях в рамках комітету Європарламенту із закордонних справ заявив міністр закордонних справ головуючої в ЄС Польщі Радослав Сікорський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ще одна річ, яку ми маємо робити – це давати гроші напряму для української вітчизняної оборонної промисловості, – створювати спільні підприємства, або навіть купувати їх дрони. Вони (українці – ред.) створили близько 200 фабрик протягом двох років. Вони виробили 1,5 мільйона дронів минулого року, а цього року можуть створити вже 4,5 мільйона, – і ці дрони є кращими зараз. Нам необхідно навчатися в них та купувати в них, щоб підготуватися до стримування, щоб бути спроможними протидіяти конфлікту, який, як я сподіваюся, ніколи не прийде», – зазначив міністр закордонних справ Польщі.

Він зауважив, що ЄС має різні програми з підтримки України, зокрема, в рамках Європейського фонду миру, та закликав Угорщину припинити блокування ресурсів цього фонду, які призначені, зокрема, для компенсації країнам-членам ЄС вартості вже наданої Україні військової допомоги.

«Я думаю, що Угорщина не буде блокувати 16-й пакет санкцій (проти Росії – ред.), але я знову хотів би закликати Угорщину припинити блокування Європейського фонду миру, який є одним із важливих джерел допомоги для України», – сказав польський урядовець.

Читайте також: Сікорський – про миротворців НАТО: Не Росія, а Україна вирішуватиме, які війська будуть на її території

Відповідаючи на запитання депутатів, чи не призведе майбутнє членство України в ЄС до його економічного перенавантаження, головний польський дипломат послався на досвід входження до ЄС своєї країни.

«Після розширення ЄС (у 2004 році – ред.) торгівля між Польщею і, наприклад, Німеччиною, зросла у вісім разів. Наразі торгівля між нашими країнами є більшою, ніж між Німеччиною і Росією, навіть за показниками до початку війни. Тож розширення ЄС, в економічному сенсі, є взаємовигідним, це ситуація подвійного виграшу», – наголосив Радослав Сікорський.

Як повідомлялося, Європейський Союз вживає заходи для збільшення оборонних бюджетів країн-членів та для прискорення розвитку спроможностей європейської оборонної промисловості. При цьому ЄС визнає нерозривність європейської безпеки із безпекою України, та здійснює конкретні кроки для інтеграції між українською та європейською оборонною промисловістю, зокрема, за рахунок створення спільних підприємств на території України.

Фото: РАР

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *