Європейський союз і Молдова узгодили нові умови торговельних відносин на основі поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі.
Про це повідомляє пресслужба Єврокомісії, передає Укрінформ.
“ЄС та Молдова досягли угоди про перегляд та оновлення торговельних умов Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) між ЄС та Молдовою. Це важливий крок до побудови стабільних, довгострокових та збалансованих торговельних відносин, особливо з огляду на просування Молдови на шляху до членства в ЄС”, – ідеться у заяві Єврокомісії.
Оновлена угода має на меті підтримати європейські амбіції Молдови, водночас враховуючи інтереси ЄС.
Хоча більшість молдовського експорту вже має безмитний доступ згідно з чинною угодою про асоціацію між ЄС та Молдовою, новий документ створює додаткові можливості для обох сторін, при цьому враховуючи чутливість певних сільськогосподарських секторів.
ЄС погодився розширити доступ для молдовського сільськогосподарського експорту, який ще не було лібералізовано.
Так, буде збільшено тарифні квоти на сливи, столовий виноград, яблука та вишні. Тож експорт цих продуктів з Молдови до країн ЄС гарантовано не буде меншим, ніж відповідно до автономних торговельних заходів (ATM).
Імпорт виноградного соку, томатів та часнику буде звільнений від сплати мита (за винятком спеціального елемента вхідних цін на томати).
Зі свого боку, Молдова погодилася покращити доступ на свій ринок для певних видів сільськогосподарського експорту ЄС. Буде збільшено квоти на свинину та птицю, а також запропоновано нові тарифні квоти на заморожене м'ясо без кісток, молоко та масло.
У Єврокомісії зазначили, що нові умови доступу молдовської продукції до ринку ЄС залежать від поступового впровадження в країні виробничих стандартів ЄС, зокрема щодо використання пестицидів. Такий підхід відповідає логіці процесу вступу Молдови до ЄС та гармонізації її законодавства з європейським.
Обидві сторони матимуть можливість активувати захисний механізм, якщо імпорт спричинить негативні наслідки для однієї з них. У випадку ЄС оцінка таких наслідків може бути проведена на рівні однієї або кількох держав-членів.
На 2027 рік запланований перегляд угоди, аби оцінити прогрес Молдови на шляху до членства в ЄС, стан інтеграції ринку, рівень використання узгоджених торговельних квот.
Про деталі нової торговельної угоди держави-члени та Європейський парламент будуть поінформовані найближчими днями, підсумували в пресслужбі ЄК.
Читайте також: Угода про вільну торгівлю з ЄС: в уряді розповіли про нові квоти для України
Як повідомляв Укрінформ, Єврокомісія не планує переглядати текст нової, узгодженої з Києвом торговельної угоди попри зауваження кількох країн – членів ЄС.
Фото з сайту euneighbourseast.eu
Меня зовут Григорий, и я хочу поделиться своим опытом обращения к знахарке Марии, которая является хранительницей тайных знаний древнего рода. Эти знания передаются по женской линии от старших к младшим на протяжении многих веков, и я убедился в их силе на собственном опыте.
Я обратился к Марии, когда оказался в тяжелой финансовой ситуации. Казалось, что выхода нет, и проблемы только накапливались. Мария внимательно выслушала меня, дала мудрые советы и провела специальные ритуалы. После этого моя жизнь начала стремительно меняться к лучшему. Я с другом организовал бизнес по выращиванию креветок, который оказался невероятно прибыльным. Но это еще не все — я встретил прекрасную девушку, настоящую красавицу, и мы уже планируем свадьбу!
Я искренне благодарен Марии за ее помощь и поддержку. Если вам нужна помощь, вы можете связаться с ней по Viber или WhatsApp: +380957769267. Ее знания и ритуалы действительно творят чудеса!