Туреччина в лютому на третину скоротила експорт товарів до Росії

У лютому поточного року Туреччина експортувала в Росію товарів на 670 млн доларів США, що на 33,7% менше, ніж торік (1,11 млрд дол.), що демонструє зниження .

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на дані, оприлюднені Міністерством торгівлі Туреччини на своєму сайті.

Проте Росія входить у десятку країн турецького експорту. Вона на 8-му місці після ФРН, США, Італії, Іраку, Британії, Франції, Іспанії.

За два місяці турецький експорт в РФ становив 1 млрд 298 млн, а за аналогічний період минулого року – 2 млрд 49 млн дол. США, що демонструє зниження на 36,6%.

У цьому році на Росію припадає 3,2% турецького експорту (ФРН – 8,5%, США – 6,2%, Італія – 5,3%), загальний показник за минулий рік – 4,3% (ФРН – 8,2%, США – 5,8%, Італія – 4,8%).

Україна входить у двадцятку країн по турецькому експорту. Показник за лютий 2024 року для нашої країни – 274 млн дол. США, аналогічний період торік – 280 млн дол. США. У 2023 році Туреччина експортувала в Україну товарів на суму 3 млрд 442 млн дол. США. Частка України в турецькому експорті за минулий рік – 1,3%, за два місяці поточного року показник аналогічний.

За даними ЗМІ, в кінці минулого року на різке скорочення торгівлі між Туреччиною і Росією вплинула загроза застосування американских санкцій.

Читайте також: Канада розширила санкції проти Росії через смерть Навального

Як повідомляв Укрінформ, у вересні минулого року США запровадили санкції проти п’яти турецьких компаній і громадянина Туреччини, звинувативши їх у допомозі Росії в ухиленні від санкцій і підтримці Москви у війні проти України. У лютому цього року уряд Сполучених Штатів оголосив про введення санкцій проти чотирьох міжнародних компаній, а також одного судна, які були залучені до схеми нелегальної торгівлі російською нафтою за цінами, вищими за встановлені ліміти.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *