Кулеба і міністр Польщі обговорили вплив зерна з Росії на ринок ЄС – LB.ua

Міністри закордонних справ України Дмитро Кулеба і Польщі Радослав Сікорський провели розмову щодо постачання зброї Києву і ситуацію з блокадою польсько-українського кордону.

Про це Кулеба написав на своїй сторінці у соцмережі Х.

За словами українського міністра, Сікорський розповів про підсумки своєї нещодавньої поїздки до США. 

“Ми зосередилися на шляхах збільшення постачання зброї в Україну, приділивши особливу увагу артилерійським боєприпасам та протиповітряній обороні, щоб краще захистити наші війська від атак російської авіації та безпілотників”, – повідомив Кулеба.

Міністр додав, що “вдячний Польщі за забезпечення безперебійної доставки військової та гуманітарної допомоги через кордон” і відзначив, що він із Сікорським “позитивно наголосили на взаємодії галузевих міністерств обох держав у пошуках вирішення ситуації на українсько-польському кордоні”.

“Я також наголосив на важливості приділити більшу увагу дестабілізуючому впливу імпорту російського зерна на європейський ринок”, – зазначив Кулеба.

Що відомо про імпорт російської агропродукції в ЄС

  • За інформацією глави українського уряду Дениса Шмигаля, за 11 місяців 2023 року Росія продала в Європу агропродукції та продуктів харчування на 2,5 млрд євро. 5,1 млн тонн продовольства. За весь 2022 рік – 4,9 млн тонн.
  • Латвія, яка заборонила імпорт російського зерна, вимагає ввести санкції проти російського експорту до ЄС на загальноєвропейському рівні, оскільки така продукція може бути замінена товарами з України.
  • 4 березня стало відомо, що прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск запропонував повністю заборонити імпорт російської та білоруської продукції до країн Євросоюзу. Туск звернуся до спікера Сейму з пропозицією резолюції, яка би закликала Європейську комісію запровадити повні санкції щодо російської та білоруської сільськогосподарської та харчової продукції.
  • Тим часом останні уже 5 місяців Україна не продає своє зерно на польський ринок, зокрема, кукурудзу, насіння соняшника та ріпак. Через Польщу українське зерно їде тільки транзитом. Загалом через польський кордон сьогодні проходить лише 5% українського аграрного експорту основний маршрут — це «зерновий коридор» через Чорне море.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *