САП і НАБУ завершили слідство у справі про заволодіння понад ₴9,2 мільярда ПриватБанку

Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро завершили досудове розслідування у справі про заволодіння понад 9,2 млрд гривень коштів ПриватБанку.

Про це повідомила у Фейсбуці САП, передає Укрінформ.

У прокуратурі нагадують: фігурантами справи є колишній кінцевий бенефіціарний власник ПриватБанку та ще п'ятеро експрацівників банківської установи.

23 липня прокурор прийняв рішення завершити досудове слідство. Детективи НАБУ за його дорученням уже розпочали відкриття стороні захисту матеріалів для ознайомлення.

У межах розслідування встановлено, що протягом січня – березня 2015 року один із власників ПриватБанку з метою подальшого фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі розробив злочинний план заволодіння коштами банківської установи.

Для реалізації свого злочинного умислу фігурант залучив п'ятьох працівників банку:

  • голову правління;
  • заступника керівника напряму – директора департаменту міжбанківського дилінгу, який одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з ПриватБанком;
  • заступника голови правління – директора казначейства;
  • начальника департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства;
  • заступника керівника Департаменту з обслуговування рахунків ЛОРО банків-кореспондентів, нерезидентів головного офісу ПриватБанку.

Злочинна схема полягала у створенні шляхом підробки відповідних документів зобов’язання банку виплатити одній із підконтрольних компаній понад 9,2 млрд грн за нібито зворотний викуп власних облігацій за завищеною вартістю.

Частина вказаних коштів – понад 446 млн грн – була легалізована шляхом перерахування під виглядом операцій із купівлі-продажу цінних паперів на особистий рахунок кінцевого бенефіціара ПриватБанку через низку фінансових операцій із підконтрольними компаніями. У подальшому відповідна сума була внесена ним до статутного капіталу банківської установи з метою виконання вимог Програми фінансового оздоровлення ПриватБанку. Рештою коштів зловмисники розпорядилися на власний розсуд.

Читайте також: Кравченко запевнив, що передаватиме справи НАБУ і САП в інші органи лише після їх ретельного вивчення

Дії фігурантів, залежно від ролі кожного, кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 191 – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем;
  • ст. 209 – легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом;
  • ст. 366 – службове підроблення.

Як повідомляв Укрінформ, у вересні 2023 року детективи НАБУ за погодження керівника САП оголосили колишньому кінцевому бенефіціарному власнику ПриватБанку Ігорю Коломойському та п’ятьом членам організованої ним групи підозру у заволодінні коштами банку на суму понад 9,2 млрд грн.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *