Потрібно посилити покарання за обхід західними компаніями санкцій проти РФ – експерт

Щодо західних компаній, які оминають запроваджені проти Росії санкції, потрібно вживати більш жорстких заходів.

Таку думку висловив у інтерв’ю Укрінформу директор Центру досліджень фінансової злочинності та безпеки при Королівському об'єднаному інституті оборонних досліджень (RUSI) у Лондоні Том Кітінг.

«Головне, що нам потрібно, – щоб компанії усвідомили, що заробляти гроші на біді України неприйнятно», – сказав Кітінг.

На його думку, нині для цього робиться недостатньо.

Експерт наголосив, що у країнах, які запровадили санкції проти РФ, необхідно притягувати до відповідальності порушників. Він висловив сподівання, що невдовзі запрацює директива, яка передбачає кримінальну відповідальність за ухилення від санкцій. Робота над документом на рівні ЄС майже завершена.

За словами Кітінга, слід визначити іноземні банки, які сприяють торгівлі з Росією; розширити список компаній, які викликають підозру у контексті ризиків оминання санкцій тощо.

Читайте також: У Фінляндії оголосили вирок директору двох компаній, який порушив санкції проти РФ

Як повідомлялося, під час слухань у Сенаті США заступник директора британської організації Conflict Armament Research (CAR) Деміен Сплітерс заявив, що сотні західних та російських компаній залучені до незаконних схем Кремля щодо уникнення санкцій та забезпечення прихованих поставок у РФ електронних компонентів, необхідних для виробництва зброї.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *