Посол України закликав польських фермерів припинити блокаду кордону

Посол України в Польщі Василь Зварич звернувся із закликом до польських фермерів, аби вони перестали вірити міфам про загрозу від української агропродукції і дослухалися свого уряду й припинили блокувати пункти пропуску на кордоні з Україною.

Про це Зварич написав у Фейсбуці, передає Укрінформ.

“Звертаюсь до тих організацій польських фермерів, які продовжують блокувати вантажний рух на ділянках доріг до окремих пунктів пропуску з Україною, зокрема в Медиці, Корчовій, Дорогуську і Гребенному. Почуйте врешті свій рідний польський уряд, якщо досі не чуєте як в Україні вибухають російські ракети, плачуть за загиблими внаслідок терористичних ударів Росії по житлових будівлях, як ворог руйнує критичну інфраструктуру і загалом економіку скривавленої війною України. Уряд Польщі чує і підтримує вас, приймає важливі для вас рішення, які допомагають вирішити ваші нагальні потреби”, – зазначив Зварич.

Читайте також: Польські фермери блокують рух вантажівок у чотирьох пунктах на кордоні з Україною

За його словами, сьогодні у Польщі мабуть нема більш привілейованої верстви господарської діяльності, ніж фермери. Посол підкреслив, що уряд Польщі створив їм можливості отримувати субсидії і безпосередні доплати. Зокрема в інституціях ЄС уряд Польщі домігся перегляду положень «зеленого ладу», переконав інші країни ЄС щодо застосування певних обмежень у торгівлі з Україною, які запрацюють з червня цього року. Завдяки активності уряду Польщі невдовзі ЄС припинить імпорт сільськогосподарської продукції з Росії і Білорусі, і таким чином відкриються нові можливості для продажу в ЄС польської продукції.

“Не вірте міфам, що українське зерно досі заливає польський ринок. Ще з квітня минулого року Україна не продає до Польщі пшеницю, кукурудзу, ріпак і насіння соняшнику. Діє продовжене урядом Польщі одностороннє ембарго на імпорт збіжжя з України”, – наголосив український дипломат.

Читайте також: Мінекономіки – про блокування кордону: в діалозі з польським урядом є «світло в кінці тунелю»

Він повідомив, що український транзит територією Польщі також фактично зведено до мінімуму, а невдовзі зійде нанівець, бо діють альтернативні маршрути в обхід Польщі.

“І не вірте у міфи про те, що транзит українського збіжжя через Польщу створює вам проблеми. Транзитний товар не залишається в Польщі. Польські порти завантажені лише на 60 відсотків, і у вас є всі можливості вивозити ваше збіжжя через ваші порти”, – наголосив Зварич.

Він повідомив, що польські служби посилили контроль за якістю продукції з України.

“Хоча в нас виникає багато запитань, чому серед значної кількості товарів з-поза ЄС лише до українських товарів застосовується такий прискіпливий підхід, ми не протестуємо, бо розуміємо як віддано уряд Польщі намагається захистити ваші інтереси”, – констатував Зварич.

Він закликав польських фермерів повірити, “що продовження блокування кордону з Україною є не лише безпідставним, але й шкідливим для економіки Польщі, без розвитку якої можливості доплат їм зменшуватимуться”.

“Прошу вас: припиніть блокаду кордону, повертайтесь до своїх сімей і до своєї професійної діяльності, яку ми в Україні з давніх часів цінуємо з особливою повагою. Перед нами – спільне європейське майбутнє. Разом ми маємо використати потенціал співпраці і партнерства задля добробуту наших сучасних і прийдешніх поколінь. Допоможіть, щоб Україна вистояла, захистила себе і вас від російського агресора. Наша перемога – це гарантія того, що російський брудний чобіт ніколи не прийде у ваш дім, і ви ніколи не почуєте в Польщі звуки вибухів від російських ракет і плач за загиблими на війні”, – наголосив посол України в Польщі.

Читайте також: Туск закликав польських фермерів не блокувати кордон з Україною

Як повідомлялося, польські фермери поновили блокування напрямків пунктів пропуску «Корчова-Краківець» та «Медика-Шегині». Заблоковані польськими фермерами також залишаються напрямки пунктів пропуску «Ягодин» та «Рава-Руська». Протестувальники продовжують тут ускладнювати рух вантажівкам, пропускаючи по кілька транспортних засобів на годину, або взагалі обмежуючи рух.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *