Польща має змінити енергетичну політику через вторгнення РФ в Україну – міністерка

Енергетична політика Польщі до 2040 року потребує оновлення через війну, яку Росія розв’язала проти України.

Про це заявила очільниця Міністерства клімату та довкілля Польщі Пауліна Генніг-Клоска, передає Укрінформ із посиланням на Польське радіо. 

Енергетична політика Польщі до 2040 року – стратегічний документ, який міністерство планує оновити вже цьогоріч.

За словами урядовиці, першим викликом є ​​національний енергетичний і кліматичний план до 2030 року, який ще торік мав бути представлений Єврокомісії минулого року.

«Ми б хотіли, аби ще в першому кварталі цього року до Брюсселя потрапив перший драфт першого, так би мовити, бізнес-сценарію, котрий спирається на вже закладені у планах підприємств інвестиції. Наступний, який покаже нам шлях до кліматичних цілей, має з’явитися до кінця півріччя», – розповіла Генніг-Клоска.

Вона зазначила, що через війну, яку Росія розв’язала проти України, необхідно оновити енергетичну політику Польщі до 2040 року.

«Газ мав бути нашим перехідним паливом, а сьогодні ми маємо його обмежені ресурси», – сказала вона, нагадавши, що Польща відмовилася від основного джерела поставок з Росії.

Читайте також: Польща і країни Балтії пропонують заборонити імпорт з Росії скрапленого газу та алюмінію – ЗМІ

Тому, за словами очільниці міністерства, треба знайти відповідь на питання, чим на цей перехідний період можна замінити газ. «Тим більше, що в контексті вугілля наші попередники не виконали своїх зобов’язань, не приготували нових інвестицій, які б дали змогу продовжити життя вугільним підприємствам. Тож ми можемо прискорити цей процес і робитимемо це з розвитком енергії просьюмерів, тобто, коли енергію виробляють її споживачі, вітрової морської енергетики. І тут ми шукатимемо своїх шансів, як і в розвитку атомної енергетики», – резюмувала міністерка клімату та довкілля Польщі.

Як нагадує ПР, Польська енергетична політика – це документ, який визначає напрямки розвитку паливно-енергетичного сектора країни в процесі трансформації економіки в бік зниження викидів.

ФОТО: PAP/Paweł Jaskółka

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *