Британські люксові авто потрапляють в РФ через пострадянські країни – Sky News

Попри західні санкції Росія продовжує ввозити британські автомобілі, включно з розкішними марками, через пострадянські держави.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Sky News.

Після того, як прямий експорт британських автомобілів до Росії впав до нуля внаслідок вторгнення РФ в Україну в 2022 році, за цим колапсом послідувало відповідне збільшення експорту британських автомобілів до сусідніх з Росією країн, особливо до Азербайджану.

Згідно з аналізом офіційних торгових даних Податкової та Митної служби Великої Британії (HMRC), країна експортувала транспортних засобів до Азербайджану на 273 мільйони фунтів стерлінгів минулого року, що на 1860% більше порівняно з п’ятирічним періодом, що передував вторгненню РФ в Україну.

Збільшення експорту до Азербайджану не тільки безпрецедентне, але й майже дорівнює показнику річного експорту автомобілів до Росії за два роки до введення санкцій, який становив у середньому 330 мільйонів фунтів.

Журналісти Sky News також проаналізували дані міжнародної торгівлі ООН, які показують, що рівно за той самий період, коли Велика Британія зафіксувала безпрецедентне зростання експорту автомобілів до Азербайджану, у свою чергу Азербайджан зафіксував безпрецедентне зростання експорту автомобілів до Росії.

Британські автовиробники наполягають, що більше не продають автомобілі напряму в Росію через санкції.

Читайте також: Британські компанії експортують товари для російського ВПК через Кавказ і Центральну Азію – Sky News

Проте в британському уряді стурбовані цією «сірою зоною», через яку товари можуть надходити до Росії через пострадянські держави на Кавказі та в Центральній Азії.

«Ми продовжуємо чинити тиск на тих, хто веде бізнес з Путіним і його друзями, включаючи вводячи санкції проти осіб, які намагаються обійти наші санкції, і співпрацюємо з партнерами та владою з ряду третіх країн, щоб зупинити потік товарів до Росії», – заявила британський міністр з санкцій Енн-Марі Тревельян.

Як повідомлялося, під час слухань у Сенаті США заступник директора британської організації Conflict Armament Research (CAR) Деміен Сплітерс заявив, що сотні західних та російських компаній залучені до незаконних схем Кремля щодо уникнення санкцій та забезпечення прихованих поставок у РФ електронних компонентів, необхідних для виробництва зброї.

Перше фото з сайту news.sky.com

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *