Вилучення авто на потреби ЗСУ: хто має право вилучати, коли повернуть, у кого заберуть

Після 18 травня в українців почнуть вилучати транспорт для задоволення потреб ЗСУ. Йдеться не лише про автомобілі, але й про сільськогосподарську техніку і, зокрема, водний транспорт. Вилучення транспорту відбуватиметься лише на основі відповідних рішень місцевої влади. Після демобілізації протягом 30 календарних днів транспорт повертатимуть власникам. Якщо техніка пошкоджена – власник отримає компенсацію.

Про те, як відбуватиметься вилучення транспорту на потреби ЗСУ, більш детально розповів речник Міноборони України Дмитро Лазуткін. Він додав, що процес вилучення транспортних засобів під час мобілізації в Україні регулюється низкою нормативно-правових актів.

За словами Лазуткіна, рішення про вилучення транспортних засобів прийматимуть лише місцеві державні адміністрації. Вони зможуть це робити на основі потреб Збройних Сил України та інших військових формувань у транспортних засобах, техніці та сільгосптехніці.

“Військово-транспортний обов’язок встановлюється з метою задоволення потреб Збройних сил України та інших військових формувань на особливий період транспортними засобами, у тому числі водними і технікою. Це також можуть бути трактори, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні машини, сільськогосподарська техніка”, – пояснив Лазуткін.

Хто має право вилучити авто на потреби ЗСУ?

Після 18 травня вилучати авто на потреби ЗСУ мають право: Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), Центральне управління та регіональні органи Служби безпеки України (СБУ), відповідні підрозділи розвідувальних органів України. Вилучати транспорт зможуть лише на основі рішень місцевої влади.

Вилученню підлягають не всі транспортні засоби. Існують певні категорії, які не вилучаються, наприклад, транспорт для людей з інвалідністю, спецтранспорт тощо.

Після вилучення транспортні засоби оглядаються та оцінюються. Їх технічний стан, залишкова вартість та інші необхідні відомості фіксуються в актах приймання-передачі. Ці документи дають змогу ідентифікувати транспортні засоби.

Коли повернуть вилучені авто?

Після оголошення демобілізації транспортні засоби повертаються власникам протягом 30 календарних днів. Власники вилучених транспортних засобів мають право на компенсацію. Її розмір визначається вартістю транспортного засобу на момент вилучення.

У кого заберуть авто на потреби ЗСУ?

18 травня в Україні набуває чинності новий закон про мобілізацію, який, окрім іншого, регламентує процедуру вилучення транспортних засобів у громадян та юридичних осіб на потреби ЗСУ. Важливо зазначити, що не всі автівки підлягають вилученню. Згідно з законом, першочергово забиратимуть ті транспортні засоби, які найбільше відповідають потребам армії.

Для фізичних осіб діє правило: один автомобіль не вилучається. Якщо ж людина володіє кількома авто, то забиратимуть те, що найкраще підходить для військових цілей. Перед вилученням буде проведена оцінка ринкової вартості транспортного засобу.

Щодо юридичних осіб та організацій: відсоток вилучення транспорту визначатиметься індивідуально. Наприклад, з сільськогосподарського підприємства можуть забрати 25% тракторів.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що українські законодавці не планують вилучати автомобілі ухилянтів від мобілізації. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *