Вартість біткоїну перевищила $65 тисяч вперше з кінця 2021 року. На максимумі криптовалюта сягнула рекордних $65 002,66. Найвищий рівень біткоїну в історії було зафіксовано у листопаді 2021 року. Тоді він коштувавмайже $69 тисяч.
Як пише Reuters, біткоїн, найбільша за ринковою вартістю криптовалюта, у 2024 році подорожчала на 50%. Велика частина зростання припала на останні тижні, коли зріс обсяг торгів у біткоін-ETF, зареєстрованих у США. З 25 лютого вартість біткоїну зросла більш ніж на 25%, випливає з даних Coindesk.
Криптовалюта показуватиме хороші результати на тлі рекордних максимумів на біржі Nasdaq у США, яка спеціалізується на акціях високотехнологічних компаній. Так відбувається тому, що біткоїн залишається мірилом ліквідності, вважає президент аналітичної компанії Spectra Markets Брент Доннеллі.
“Ми повернулися до ринку зразка 2021 року, де все росте і все веселяться”, – вважає експерт.
Що передувало зростанню?
У січні 2024 року Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) схвалила запуск біткоін-ETF. Це була довгоочікувана для інвесторів подія, якій передували 10 років відмов.
SEC змінила позицію після того, як Апеляційний суд США вважав неправомірним відхилення заявки компанії Grayscale. Незважаючи на дозвіл на біткоін-ETF, SEC не схвалює і не підтримує біткоін, наголосив тоді голова комісії Гері Генслер.
Утім, мільярдні вкладення в ETF стали каталізатором зростання біткоїну. До запуску ETF біткоїн відносився до категорії маргінальних фінансів, але визнання з боку SEC дозволило розпочати вкладення великим інституційним інвесторам.
Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Сьогодні ми поговоримо з ветераном війни Юрієм Гудименком про застосування Росією тактики в військових діях. Зокрема, останні місяці були відзначені жорсткими боями за Авдіївку, що стала гарячою точкою на фронті. Після відступу наших військ з цього населеного пункту спостерігалося зменшення інтенсивності наступальних дій російської сторони. Чи це означає, що нинішня тактика Росії буде сфокусована саме на подібних виступах, і чи можемо очікувати подальших наступальних дій?