Представники покоління зумерів, народжені в період з кінця 1990-х по 2010-ті, не уявляють своє життя без ґаджетів та інтернету, роботу шукають здебільшого в соцмережах, при цьому більшість не мають власного резюме. Що ще варто знати підприємцям про зумерів, де їх шукати та що робити, аби співпраця з молодим поколінням була довгостроковою. Про це розповів Володимир Швець, CEO & founder кар’єрної медіаплатформи STUD-POINT, яка допомагає студентам із саморозвитком та карʼєрою, а роботодавцям з пошуком джуніор-спеціалістів. На сьогодні медіаплатформа співпрацює з понад 700 компаніями-роботодавцями, має активну аудиторію 14 000 студентів.
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
Які цінності в покоління зумерів
Наше останнє дослідження показало, що найбільш популярними цінностями молоді є освіта та саморозвиток. 71% зумерів кажуть, що найчастіше відвідують сайти з безкоштовними лекціями, мотивацією, курсами з вивчення мов, психології.
Зараз 39% випускників отримують додаткову освіту, при цьому 23% студентів почали отримувати додаткову або кардинально іншу, що докорінно відрізняється від тієї, за якою проходять навчання в університеті. Як зумери саморозвиваються? Читають профільні статті, переглядають вебінари, курси, відеозаписи. За нашими підрахунками, 24% зумерів вивчають, як мінімум, третю мову.
На другому місці в зумерів – активність і пошук можливостей у світі. Йдеться про подорожі, цікаві місця, гранти, волонтерство, благодійність. Вони шукають можливості за кордоном, тобто не обмежують себе локацією того міста чи країни, де зараз проживають. Можна сказати, що вони думають глобально.
Пошук роботи тільки на третьому місці. Повномасштабна війна додала зміни – одночасно з роботою майже завжди шукають і житло. Причини тут дві: вимушена зміна локації через війну та бажання зумерів самостійно вибудовувати своє життя.
Карантин та повномасштабна війна сприяли підвищенню конкуренції на ринку праці, що підштовхнуло зумерів до покращення своїх навичок, аби бути більш привабливими для роботодавця. У зумерів з’явилося більше віри в себе і зник страх перед першою роботою, а також пошуком нової роботи. Ми бачимо, що 28% студентів почали карʼєру на першому курсі, 27% – на другому. Це досить зарано для студентського життя, проте люди починають вже працювати заради того, щоб отримувати дохід і самозабезпечуватися.