Виробник архітектурного та інтерʼєрного скла «Склоресурс» виконує понад 200 проєктів щороку. Компанія розповідає про можливості скла у безкоштовних семінарах – це допомагає знаходити замовників. Важче завдання – пошук кваліфікованих кадрів. Кейс учасника другого списку Next250.
Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.
Зі склом Олександр Кірічук, 57, познайомився в 12 років. Батько майбутнього співзасновника «Склоресурс» працював у майстерні з порізки скла. В 1995 році, Олександр запустив власний бізнес – надавав послуги з порізки в гаражному кооперативі у рідному місті Дубно. Через три роки підприємець залучив до справи брата Андрія. Крім порізки скла, займалися його постачанням для клієнтів у Дубно.
Переломним став 2006 рік, каже Кірічук. «На ринку відбувалося щось неймовірне. Люди і бізнеси замінювали склопакети, шукали виробників. Зрозуміли, що багато втратимо, якщо не вийдемо з власним продуктом», – розповідає він. Через 18 років у сімейного підприємства «Склоресурс» два виробництва на 17 600 м2, понад 200 проєктів щороку та потужності на 50 000 м2 склопакетів на місяць.
Олександр (справа) та Андрій Кірічуки Фото Антон Забєльський для Forbes Ukraine
«Склоресурс» виготовляє сонцезахисні, енергозберігаючі, звукоізоляційні, гнуті, емальовані, з підігрівом, smart-триплексом склопакети. Виторг компанії в 2023 році 719 млн грн, – на третину більше за 2022-й, згідно YouControl. Клієнти – українські компанії в переробці алюмінію, віконних конструкцій, девелопери, архітектори.
Знаковий проєкт у Києві – ЖК Taryan Towers, який в 2020 році увійшов до списку найкращих у світі за версією International Property Awards. «Склоресурс» виготовив для ЖК 135 000 м² гартованих склопакетів. Для розуміння масштабу – це площа 19 футбольних полів.
Чим привабила компанія Кірічука проєкт 35-поверхового київського хмарочоса? Скло для нього тестували на штучне старіння, результат – фасадні склопакети ЖК захищені від саморуйнування на 99%, каже власник «Склоресурсу». Компанія витратила майже $1 млн на керамічний принтер, який запікає в структуру скла фарби. «Воно стає стійким до впливу агресивних середовищ і механічних пошкоджень», – каже Кірічук.
Прес-служба Taryan Towers надала Forbes позитивний фідбек про співпрацю із «Склоресурс», деталізувати – відмовилася. «Ми не можемо назвати суму, яку заробили з Taryan Towers, проте для нас це більше іміджева історія», – говорить Кірічук. Серед проєктів «Склоресурс»: бізнес-центр в Тернополі К15, бізнес-центр V12, Dragon Park у Львові, ЖК Панорама в Дніпрі, бізнес центр Magnett, ЖК «Шервуд» в Києві та інші. З моменту заснування «Склоресурс» одягнув в скло близько сотні бізнес-центрів, говорить засновник.
ЖК Taryan Towers, Київ
Станом на червень 2024-го у «Склоресурс» в роботі 500 В2В клієнтів. Частка компанії на ринку склопакетів менше 10%, одночасно на ринку фасадного скла для багатоповерхівок – 60%, оцінює Кірічук. Компанія-конкурент Trösch Ukraine оцінює свою частку українську ринку склопакетів в близько 30%. Частка ринку ще одного конкурента «Склоресурс», – українського виробника світлопрозорих конструкцій «Паритет» – 2%, розповіла Forbes маркетологиня компанії Валентина Субота.
З початком великої війни ланцюг поставок став складнішим через зміни в термінах імпорту сировини з ЄС та Китаю, говорить засновник «Склоресурс». Вартість скла зросла вдвічі – 4,7 євро за 1 м2 в 2021 році проти 8,5 євро в 2024-му, додає він. «Відключення електроенергії змушує нас працювати в нічні зміни, а нове обладнання чутливе до переключень та перобоїв», – каже Кірічук.
Виробництво компанії «Склоресурс»
Проте найважче – знайти людей на виробництво, каже власник «Склоресурсу». «Немає спеціалізованих закладів, які дають знання в сфері обробки скла і розуміння скла загалом», – каже він. В 2024 році на підприємстві Кірічука працюють 256 людей. «Навчаємо співробітників за протоколами, які розробляли самостійно методом спроб та помилок», – каже Кірічук.
«Склоресурс» провів понад 100 навчальних безкоштовних семінарів для існуючих і потенційних замовників з 2022 року. Навіщо? «Люди, які проєктують, передають інформацію про можливості ʼСклоресурсуʼ забудовникам, залучаючи нових замовників», – говорить він.
Виробництво компанії «Склоресурс» Фото надано пресслужбою
Чи не стає тісно «Склоресурсу» на українському ринку? «Замовники за кордоном бояться, що ми не зможемо поставити вчасно. Лякають загрози, пов‘язані з війною в Україні», – розповідає Кірічук. Зараз його компанія має 10 невеликих проєктів в Європі.
«Склоресурс» долучилася до експортної платформи Nazovni від МЗС. «Вдалося отримати вичерпні рекомендації щодо виходу на ринок Польщі і Німеччини. Зараз ми обробляємо цю інформацію», – розповідає Ольга Степанова, директорка з розвитку «Склоресурс». Це також відкрило можливості участі в міжнародних виставках, каже вона.
Компанія бере участь в експортних воркшопах від Торгово-Промислових Палат, «Дія Бізнес» та Офісу з розвитку підприємництва та експорту. «Воркшопи надають аналітику, рекомендації щодо вибору країн для експорту, стратегії залучення клієнтів», – каже Ольга.