І замість гарного, пишного кущика вийде довга палиця з квіткою нагорі. Декоративності в цьому, звичайно, ніякої. Однак не поспішайте викидати герань, що переросла: їй ще можна подарувати друге життя!
Якщо герань правильно обрізати, то вже через 1,5-2 місяці зріз затягнеться, а з бічних пазух полізуть молоді пагони. І тоді довга палиця стане пишним кущиком!
Обрізайте герань так, щоб знизу залишилося 5-6 бруньок. Зріз нічим обробляти не потрібно — він затягнеться сам, інформує Ukr.Media.
Оскільки у герані, що переросла, добре розвинена коренева система, то її можна відразу ж підгодувати комплексним або азотним добривом, а, замість води, обов'язково пролити фітоспорином, розведеним до кольору міцної заварки.
А з обрізаної палиці можна зробити живець, який також добре укорениться. Обріжте його до 10 см.
Видаліть все зайве листя, крім 2-3 шт. Тепер живець треба залишити підсохнути, щоб зріз трохи затягнувся. Надовго залишати не треба — вистачить і кілька годин: як тільки листочки трохи підв'януть, відразу ж висаджуйте живець у землю.
Висадіть його у звичайний ґрунт, попередньо зробивши заглиблення під живець за допомогою олівця. І пролийте землю не водою, а тим самим розчином фітоспорину. Залишіть рослину в не надто спекотному та сонячному місці. Живець герані добре укорінюється і без додаткових стимуляторів росту.
Джерело: ukr.media