Багато проблем виникають саме через неправильне зберігання цибулі-сіянки, інформує Ukr.Media.
Є кілька нюансів, на які варто звернути увагу, щоб посадковий матеріал не сох, не гнив, не проростав, а цибуля на грядці не стрілкувалася.
Експерти розповіли про головні тонкощі зберігання сіянки.
"Тепле" і "холодне" зберігання
Не зберігайте сіянку при температурах вище 25 градусів. Також не тримайте посадковий матеріал при температурах нижче -3 градусів.
Існує 2 основні методи зберігання: "теплий" і "холодний". У першому випадку температура починається від +14 градусів і може доходити до +20. Припустимо тримати і при 25 градусах, але не більше. Вологість повітря — 50-60%.
Підходить метод не для всіх, а тільки для сіянки 2-ї і 3-ї фракції. У них діаметр цибулини становить 14-21 мм і 21-24 мм відповідно.
"Холодний" метод передбачає температури в районі -1…-3 градусів. Припустимо тримати цибулю при нулі. Вологість повітря при цьому становить 85-90%.
Цей метод актуальний для 1-ї фракції, тобто дрібна сіянка, діаметр якої становить 8-14 мм.
Ахіллесова п'ята сіянки
Температура яровизації є справжньою Ахіллесовою п'ятою процесу зберігання сіянки. Це близько +5…+8 градусів із запасом до +10.
Така температура стимулює сіянку до передчасної життєдіяльності, тобто проростання.
Що відбувається далі? Дихання цибулин посилюється, йде посилена втрата вологи, тому сіянка сохне. Одночасно пробуджується і росте зародкова брунька. У підсумку цибуля і сохне, і проростає.
Щоб цього уникнути, зберігайте або в теплі, або в холоді. А перед посадкою сіянку корисно прогріти при температурі +28…+30 градусів. Це знижує ймовірність стрілкування і збільшує стійкість до хвороб.
Можна прогріти цибулю в теплій воді (до 50 градусів). На це відведіть 45-60 хв. перед посадкою. Хоча весняні заморозки можуть спровокувати стрілкування в будь-якому разі.
Джерело: ukr.media