Прикмети і забобони щодо туї вдома та на дачній ділянці

Туя — вічнозелений багаторічник, з яким пов'язана велика кількість прикмет. Ця рослина — символ твердості, стійкості, довголіття, безсмертя, світлої пам'яті, тому в європейських країнах її часто можна побачити висадженою біля могил, інформує Ukr.Media.

Слово "туя" латинське, воно означає "жертва", це дерево жертвоприношень. У слов'ян ставлення до рослини неоднозначне, але швидше негативне, як до символу зміни життя і смерті.

Народні прикмети

Тую вважають цвинтарною культурою, що асоціюється зі скорботою, світлими спогадами про померлу людину. За повір'ям, пірамідальне деревце, яке полюбляють небіжчики, створює атмосферу спокою. Тому жителі європейських країн озеленюють ним територію кладовищ.

Позитивні прикмети, пов'язані з вирощеною в будинку туєю:

 • Туя надійно захищає людину від негативної енергії, якщо її посадити вдома: прикмета вказує, що вороги не зможуть зробити щось погане або вплинути поганим оком.
 • Специфічний деревний аромат проганяє недоброзичливців, які прийшли в гості.
 • Рослина — оберіг родинного щастя. Заздрісники не зможуть зруйнувати відносини. Члени родини швидко розкриють підступні інтриги та плани, і назавжди розірвуть спілкування з недоброзичливцями.
 • За повір'ями азіатських та індіанських народів, туя виганяє з житла злих духів (фахівці з феншую здійснюють церемонію вигнання духів за допомогою гілок).
 • Позитивних прикмет чимало, але негативних ще більше. З гарною декоративною рослиною зіграв злий жарт той факт, що вона використовується для цвинтарного дизайну. Згідно з прикметами і повір'ями:

  • декоративні хвойні культури (туя і кипарис) символізують прихід смерті і скорботу;
  • вигляд рослини з пірамідальною кроною створює атмосферу смутку і спокою;
  • не можна тримати декоративну хвою в житлових приміщеннях (спальні, вітальні). В будинку формується важка і гнітюча енергетика.

  Чи можна саджати тую на ділянці?

  Не варто саджати тую на ділянці, хоча декоративні якості у неї високі. Вже багато десятиліть рослина вважається цвинтарною, і її вплив на навколишній простір негативний. Однак багато людей скептично налаштовані та ігнорують лякаючі прикмети, висаджуючи хвойну культуру біля приватних будинків і адміністративних будівель.

  Негативні прикмети, пов'язані зі зростаючою поблизу житла туєю, наступні:

 • Вирощування деревця біля власного будинку віщує раптову смерть когось із мешканців. Член сім'ї піде в інший світ через важку, своєчасно невилікувану хворобу або нещасний випадок. Причому слід знати, що смертельну небезпеку притягує туя, яка витягнулася вище даху житла. Поки таке дерево існує, в будинку будуть один за одним вмирати з різних причин молоді й літні мешканці. Тому багато людей, які бажають посадити у себе на ділянці хвойну культуру, вибирають низькорослі сорти, які не виростають вище даху приватного будинку.
 • Висаджена під вікном туя — провісниця дрібних і серйозних неприємностей. Сімейні конфлікти стануть постійними, через що кожен житель будинку буде нещасним.
 • Особливо негативно туя впливає на дівчаток і неодружених дівчат, що живуть в будинку. Рослина не тільки віщує представниці прекрасної статі безліч неприємностей, але і позбавляє її можливості вийти заміж. Дівчина зробить неправильний життєвий вибір і назавжди залишиться самотньою.
 • Туя, що росте біля будинку, може притягти злодіїв. З будинку будуть винесені всі цінності, накопичені протягом багатьох років. У підсумку господарі не тільки зіштовхнуться з матеріальними труднощами, але і будуть морально травмовані. Висока ймовірність, того, що господар будинку, вступивши в сутичку зі зловмисниками, отримає серйозне поранення.
 • Пов'язані з туями в будинку або на ділянці прикмети і забобони мають переважно негативне забарвлення через те, що декоративне дерево здавна висаджувалося біля могил.

  Але негативний вплив виявляється, тільки якщо туя постійно контактує з людиною.

  Езотерики вважають, що можна без побоювань виростити деревце на дачній ділянці, де господар буває рідко, кілька днів на рік.

  Є люди, на яких хвоя не чинить негативного впливу. Це можна зрозуміти по своєму самопочуттю під час знаходження поблизу рослини, та за життєвими обставинами, які складаються. Якщо все гаразд, то нехай туя зростає, не потрібно її вирубувати.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *