Причини, чому тюльпани дрібнішають: що робити

Попурі з квітучих весняних тюльпанів не залишить байдужим жодного випадкового перехожого. Мелодія яскравих строкатих фарб бурхливою хвилею увірветься в свідомість і моментально осяє наш чорно-білий буденний світ, підвищить настрій, додасть душевних сил і життєвої енергії, інформує Ukr.Media.

Дачники, жителі приватних будинків і перших поверхів багатоповерхівок створюють цю красу для нас абсолютно безкоштовно, витрачаючи свої сили, час і гроші на покупку сортових цибулин.

Молодь, посміявшись і розкидаючи навколо себе сміття, пройде повз, егоїстично уткнувшись в свої смартфони, а ті, хто постарше, у кого душа не переситилася вседозволеністю і остаточно не зачерствіла, обов'язково відгукнуться і з гідністю оцінять побачену красу і безоплатну роботу, яка стоїть за нею, на благо всього суспільства.

Часто буває так, що, незважаючи на всі докладені зусилля, тюльпани не радують в повній мірі, стають більш дрібними і втрачають свою висоту. Куди поділися ті красиві високі квітконоси і великі келихи квітів, що були в перший рік після посадки? Чи є надія відродити сортові ознаки або доведеться знову купувати нові цибулини?

Яскраві голландські сорти зазвичай тримаються всього 2-3 роки, потім дрібнішають, їх цибулини розпадаються на діток. Це відбувається з кількох причин:

 • Щорічно при появі замісної цибулини і діток формується «гніздо» з нових цибулинок. В умовах скупченості і обмеженої зони живлення вони не можуть повноцінно розвиватися, чому поступово дрібнішають і вироджуються. Щорічно викопуйте цибулини, не залишайте їх в землі.
 • При низькій зрізці на букети разом з квітконосом видаляється і значна частина листя. Без його підтримки цибулина не отримує повноцінного харчування і поступово вироджується. Правило таке: чим більше листя, тим більша цибулина. Зрізайте стебло максимум з 1-2 листочками, інші не чіпайте!
 • Змішана висадка цибулин без урахування їх віку також може провокувати прискорене подрібнення, тому завжди проводьте їх розбір.
 • Передчасна посадка і пізнє викопування чинять негативний вплив на ріст і розвиток тюльпанів. Викопування цибулин виконуйте після пожовтіння і початку підсихання надземної частини, в червні-липні місяці.
 • Недостатньо заглиблена осіння посадка призводить до підмерзання цибулин в зимовий період, внаслідок чого вони переходять в режим виживання, втрачається барвистість цвітіння, дрібнішають замісні цибулини і дітки. Кожну цибулину повинен накривати шар землі в 3 рази більший її самої (рахуючи від донця). До приходу морозів має залишатися мінімум 30 днів для хорошого вкорінення і підготовці до зими.
 • Розкриття закладеного потенціалу неможливе під час посадки в несприятливих умовах. Тюльпани раді сонечку, в тіні вони рідше цвітуть і швидше стають дрібними. Вибирайте найбільш сонячні ділянки для посадки цих квітів.
 • Цибулини могли бути пошкоджені або мали ознаки грибкових захворювань. Перед посадкою виконуйте їх ретельний огляд і вибраковують всі екземпляри, які потрапили під підозру. Заражений посівний матеріал може поширити заразу і на навколишні квіти. Додатково перед посадкою зробіть замочування цибулин протягом 1 години в розчині марганцівки. Дотримуйтесь сівозміни, не садіть тюльпани там, де раніше росли картопля і помідори.
 • Подрібнення може відбуватися через неправильну сушку і погане зберігання цибулин. Після викопування виконайте природну просушку на відкритому повітрі під навісом, потім переберіть все, очистить і залиште при кімнатній температурі до кінця літа. Незадовго до посадки перемістіть цибулини в більш прохолодне місце.
 • Дрібні цибулинки краще садити в плетені кошики або пластикові ящики з продуктових магазинів, щоб вони не загубилися і не пошкодилися в процесі викопування. Правда, така посадка, всупереч поширеній помилці, не захистить їх від мишей, які за смачною їжею полізуть не збоку, а зверху, де ніякого захисту немає.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *