Виростити міцну і здорову розсаду можна тільки в тому випадку, якщо дотримуватися всіх правил і етапів догляду за рослинами. Одним з них є підживлення. Але невчасне внесення добрив може навпаки завдати шкоди. Кожній фазі зростання томатів відповідає певне підживлення в строго розрахованій кількості, інформує Ukr.Media.
Підживлення після пікірування
Перший раз добрива вносять через два тижні після пікірування сіянців. Як підживлення використовують нітроамофоску. У 10 л теплої води розводять чотири грами нітроамофоски і цим розчином поливають рослини. Якщо розсада томатів погано перенесла пікіровку і темпи зростання помітно знизилися, через 10 днів після першого підживлення процедуру можна повторити. Але це етап необов'язковий.
Перед висадкою
За три-чотири дні перед посадкою томатів у ґрунт чи теплицю розсаду необхідно підготувати. Для цього вдруге вносять добрива. У цю фазу зростання підійдуть суперфосфат та зола. Розчин готують у наступних пропорціях: на 10 л води беруть 60 г деревної золи та 30 г суперфосфату. Під кожен паросток томату виливають близько 150 мл рідини.
Додаткове підживлення
Вносити чи ні додаткові добрива, підкаже сама розсада. Скручування нижнього листя і фіолетовий відтінок з його зворотного боку можуть говорити про нестачу азоту. Тоді томати підгодовують коров'яком (розводять у воді у пропорції 1:10) або аміачною селітрою (30 г на 10 л води).
При повільному зростанні рослини поливають розчином суперфосфату (20 г на відро води). Фосфор сприятиме розвитку міцного коріння і надасть стійкості до хвороб.
Якщо листя розсади стає темним і зморшкуватим, на ньому утворюється крайовий опік, це сигналізує про нестачу калію. В цьому випадку томати підгодовують розчином сульфату калію (30 г на 10 л води) або золою (столова ложка на літр води).
Джерело: ukr.media