“Поганки на городі”: Шкода чи користь, прибирати чи залишати

Досить часто на грядках на городі, в теплиці або в квітнику можна знайти різні гриби. Здебільшого вони з'являються після затяжних дощів при високих денних температурах. Найчастіше поганки, хоча називати їх так не зовсім правильно, оскільки деякі з них цілком їстівні, з'являються під плівковим укриттям у парниках і теплицях, де для них створюються сприятливі умови — висока вологість і тепло, інформує Ukr.Media.

Користь грибів для рослин

Самі по собі ці непрохані гості не завдають жодної шкоди для городніх та квіткових культур. Виняток — луговий опінок, у якого сильно розвинена підземна частина, що забирає з ґрунту корисні речовини, необхідні для успішного росту культурних рослин.

Поживні речовини, що містяться в землі, не завжди можуть повністю засвоїтись культурними рослинами. Гриби, що ростуть на багатих на гумус ґрунтах, сприяють засвоєнню мінералів, за рахунок їх розщеплення власними ферментами. Крім усього іншого гриби здатні добувати вологу з нижніх шарів землі, завдяки чому коріння рослин, що ростуть поруч, отримують свою частку води і разом з нею повний комплекс біологічно активних корисних речовин.

Якщо на ділянці грибів немає, їх навіть рекомендується посадити спеціально, обравши міцелій культурних видів.

Як позбутися грибів на грядках

Якщо комусь вони дуже заважають, то можна внести в ґрунт гашене вапно, доломітове борошно, деревну золу. Гриби, що з'являються, необхідно відразу зрізати, не допускаючи, щоб вони дозріли і розсіяли свої спори. Землю слід пролити розчином сульфату заліза або міцної марганцівки з розрахунку близько 5 грамів на відро води, бажано гарячої.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *