Підкормка для вазонів: що робити, щоб кімнатні рослини цвіли довше

Чи давно ваша улюблена квітка цвіла, як в магазині квітів, не пам'ятаєте? Ось і я вже майже забула. Начебто і підгодовую її, а вона все не тішить пишним цвітінням. Але ось недавно зайшла в гості до подруги, а у неї квіти просто диво, всі цвітуть, як на підбір. Як же так?

Виявляється, є одна маленька хитрість, для того, щоб квітка пишно цвіла їй потрібно спеціальне підживлення. Секрет такого підживлення простий і доступний, ділимося, нехай і ваші квіточки вас порадують, інформує Ukr.Media.

Щоб рослини цвіли ще гарніше і пишніше, садівники рекомендують в період бутонізації вносити підживлення.

Крім покупних хімічних добрив є токож домашня підкормка для вазонів:

Касторова олія

Одніим з таких підживлень є касторова олія, завдяки якій цвітіння стає пишним і більш тривалим, а квіткові головки виходять великими і отримують більш насичений колір.

Літрову пляшку наповнюють відстояною водою кімнатної температури і додають в неї 1 ч. л. касторової олії. Далі кришку щільно закривають і ретельно збовтують вміст.

Касторова олія має розбитися на дрібні фракції і добре змішатися з водою, щоб не обпалити коріння рослини.

Відразу ж після збовтування, поки касторова олія не піднялася, поливаємо квіти. Якщо рослина квітне раз на рік, то достатньо однієї такої підгодівлі. Якщо рослина цвіте постійно, то підгодовувати її касторовою олією можна раз на місяць.

Цукор

Глюкоза, яку обожнюють квітучі рослини. Якщо час від часу будете висипати півчайної ложечки цукру під коріння і відразу поливати водою, рослини віддячать довгим і пишним цвітінням.

Подрібнена бананова шкірка

Хороше джерело калію. Така підкормка для вазонів вимагає серйозної підготовки: гарненько просушіть шкірку протягом тижня, ретельно подрібніть в блендері. І вже цей порошок змішуйте з землею в горщиках. Особливо добре це робити під час пересадки.

Є і така порада: настояти свіжу шкірку у воді до появи піни, потім процідити і цим «бульйоном» поливати рослини раз в два тижні.

Зола від дров

Деякі використовують сигаретний попіл, але в ньому занадто багато канцерогенів, особливо якщо сигарети з ароматизаторами. Найкраще підсипати в горщики золу з-під звичайних дров, привезену з дачі. Вона наповнює землю азотом, який особливо необхідний квітам в період буйного росту і цвітіння. Крім того, зола відмінно бореться зі шкідливими мушками.

Можна зробити рідке зольна добриво: 2 столові ложки золи на літр теплої води. Настоювати два дні, поливати раз в два тижні.

Кропива

Свіжа кропива допоможе квітам не хворіти і бути міцними. Відвар кропиви наповнює землю мінералами і азотом. Це так зване зелене добриво, яке корисне і на дачі, і вдома. Досить замочити пагони кропиви на добу в теплій воді, процідити, поливати раз в два тижні.

Горілка

Дуже незвична, але дієва підкормка для вазонів – звичайна горілка. Якщо рослини захиріли і втратили радість життя, просто «напоїть» їх – на 3 літри води розведіть 100 грамів горілки і полийте домашні квіти. Буквально через два-три дні ви помітите, як ваші вихованці підбадьорилися.

Вода з тераріума і акваріума

Якщо рослини люблять рідкі добрива з гною тварин і птахів, то чому б їм не любити акваріумну воду, де також розчинені різні поживні речовини? Звичайно, не варто зловживати і зовсім переводити рослини тільки на акваріумні воду, але раз в два тижні, як підгодівля, дуже навіть підійде.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *