Пересаджувати дерева найкраще восени, під час опадання листя, або навесні, до набрякання бруньок. Також можна пересаджувати взимку при температурі не нижче -5…-6° С. В північних районах оптимальним строком вважається посадка ранньою весною, інформує Ukr.Media.
Є садівники, які саджають дерево відразу і надовго, а деякі декілька разів пересаджують. Народний метод стверджує, що в цьому випадку плоди вийдуть більш великими. Насправді це не так: розміри плодів визначають, в основному, особливості сорту. Зате кілька разів пересадивши дерево, можна досягти того, що коренева система буде поверховою, мичкуватою.
Виникає питання: до якого віку можна пересаджувати плодові дерева. Раніше вважалося, що пересаджувати можна до п'яти років. Більш пізні пересадки сильно послаблюють дерево, воно довго хворіє і відмовляється плодоносити.
Був випадок, що пересаджувалися восьми-десятирічні дерева. При цьому обрубувалося коріння на метровій відстані від стовбура. Потім дерева обрізали на скелетні гілки, скоротивши їх до половини. Вони чудово прижилися і через два-три роки почали плодоносити.
Що ж стверджує про це офіційна наука
Все просто: пробувати пересадити можна практично будь-яке дерево. Але пересаджувати старі немає сенсу. А пересаджуючи молоді, треба враховувати, що розмір грудки землі при пересадці повинен бути:
-
для 7-10-річних − 1,0-1,25 м;
-
для 10-15-річних − 1,3-1,5 м;
-
для 20-річних − 1,7-2,0 м.
Висота кому встановлюється в межах 60-70 см. Для більш молодих − менша. Всі корені обрубують сокирою і зачищають ножем до утворення гладкої поверхні, яка буде добре заживати.
Знизу вертикальні корені найпростіше підрізати міцним дротом, прикріпленим до трактора. Вона і ком підріже, і коріння переріже. Для кращого вкорінення на новому місці великі дерева зміцнюють розтяжками, не менше трьох на дерево.
Яму під посадку готують більшу і трохи глибшу за грудку землі, щоб проміжки заповнити родючим грунтом. Але посадити дерево треба на таку ж глибину, на якій воно зростало на колишньому місці.
Джерело: ukr.media