Лаванда на підвіконні і в саду — простий спосіб посадки насіння

Лаванду не даремно називають фіолетовим символом спокою. Її запашні суцвіття містять до 60 % відсотків ефірної олії, що володіє заспокійливими і протизапальними властивостями. Звідси питання: як виростити лаванду вдома і на дачі?

Недоліком класичного способу вирощування лаванди є необхідність тривалої стратифікації насіння. У січні його рекомендується змішати з вологим піском і витримати в холодильнику (+5 °З) від 30 до 50 днів, інформує Ukr.Media.

Болісно довга процедура відлякує багатьох садівників, які мріють прикрасити свої ділянки красивою і такою корисною рослиною. Але вихід є! Ми розповімо, як отримати сходи лаванди без тривалої стратифікації.

Як виростити лаванду

Підготовка насіння

Змочіть насіння декількома краплями перекису водню. Залиште на 15 хвилин, після чого промийте водою.

Посів насіння

Заповніть прозорі пластикові контейнери з кришкою будь-яким вологоємним субстратом (підійде універсальний для кімнатних рослин).

Щоб не пошкодити корінці під час пересадки, сійте насіння поверхнево на відстані 1,5-2 см один від одного.

Вони дрібні, тому зверху досить злегка присипати ґрунтом і зволожити з пульверизатора.

Загартовування і пророщування насіння

Після посіву закрийте контейнер, помістіть його в пакет і приберіть в морозилку на 2 години. У літературі ця процедура називається проморожуванням, і її рекомендується повторювати 3-5 разів. Це дозволяє скоротити терміни стратифікації.

Якщо насіння хороше, то заморозку може повністю замінити довга кількамісячна стратифікація.

Далі поставте промерзлий контейнер з насінням на підвіконня. Для підтримання комфортної для рослин вологості тримайте його в поліетиленовому пакеті.

При появі перших сходів (це має відбутися через кілька днів) кришку краще зняти, щоб полегшити сіянцям доступ до сонячного світла. Якщо розсада витягується, можна підсипати трохи торфу.

Звичайно, якщо є можливість, то лаванду можна купити вже в горщику. Але, по-перше, в маленьких містах її не завжди можна знайти. А по-друге, вибір насіння в магазинах значно ширший.

Лаванда чудово виглядає в інтер'єрі. А ще — це радість для очей і душі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *