Кущі почнуть ломитися від малини: весняні хитрощі досвідчених городників

Для хорошого врожаю малини не тільки в майбутньому сезоні, але і в наступні роки потрібен гідний догляд, інформує Ukr.Media.

Для отримання великих і солодких плодів потрібно вчасно проводити обрізку і підгодівлю, а також виконувати деякі рекомендації.

Весняний догляд

До роботи по догляду за малиною можна приступати, як тільки температура повітря не стане знижуватися нижче 5 градусів тепла. На той час сніг повністю піде, а ґрунт трохи підсушиться.

Приступаючи до весняного догляду за малиною потрібно спочатку звільнити її від мульчі і сухого листя, які залишилися навколо пристовбурного кола. Це забезпечить ґрунт навколо куща теплом, бо сонячні промені будуть потрапляти безпосередньо на ґрунт, а також з мульчею приберуться спори грибків і личинки шкідників.

Зрошення

Від якості поливу так само залежить якість врожаю кущів малини.

Малина вологолюбна рослина, і для забезпечення вологою малинник слід рясно поливати, щоб ґрунт просочився на глибину до півметра. Саме на такій глибині знаходиться основне коріння цієї рослини.

Полив слід здійснювати не дуже часто, але великою кількістю води (30 л на 1 кв. м). Частоту поливу визначають за погодними умовами. У сонячну погоду поливають частіше, ніж в дощову. Найбільш частіше малина потребує поливу у період квітнення і при формуванні самих ягід. Поливати можна як під корінь, так і за допомогою дощування.

Розпушування

Щоб уникнути утворення кірки навколо куща, рихлити ґрунт слід після зрошення. Розпушування насичує ґрунт киснем і спрощує доступ живлення до кореневої системи.

Добриво

Підгодовувати малину можна на 3-й рік після пересадки. Для того, щоб кущ мав яскраве і здорове листя, з настанням весни слід застосовувати азотні добрива. Вони сприятливо впливають на пагони.

При цвітінні малина потребує підгодівлі, де переважають калій і фосфор, вони потрібні для формування ягід. Фосфор і калій застосовують для підгодівлі до самої осені.

Обрізка

Навесні обрізають малину, тільки коригуючи осінню обрізку, видаляють гілки, які примерзли за холодну зиму або були пошкоджені.

Проріджування

Не можна допускати, щоб малина густо росла, її слід проріджувати. Залишати при цьому потрібно здорові і сильні кущі, на 1 кв. м їх повинно бути не більше 6 штук. Найпростіше це робити після дощу, коли ґрунт матиме достатню кількість вологи.

Підв'язка

Як відомо всім, малина плодоносить на добре освітлених сонцем ділянках, проте пагони ростуть швидко і можуть затінювати один одного. В такому випадку слід застосувати підв'язку кущів.

Підв'язку потрібно проводити навесні. У цей період буде зручніше провести процедуру, ніж влітку, коли буде розпущене листя.

Профілактика захворювань

Навесні потрібно обробити кущі від шкідників і різних захворювань. Найбільш поширена процедура — обробка мідним купоросом.

Помилки під час догляду за малиною

Найбільш поширені помилки, які допускають початківці садівники:

  • Початок робіт по догляду за малиною був несвоєчасним.
  • Хід виконання робіт повинен бути в правильному порядку.
  • Неправильно зроблена обрізка кущів, або ж зовсім не проведена процедура видалення.
  • Вибір підгодівлі був не правильний, кущі не отримали належної кількості добрива, або зовсім не проводилася така процедура.
  • Не проведені роботи по захисту від шкідників.

Дотримуючись правильного догляду за кущами малини — якісний урожай забезпечений.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *