Калла є однією найбільш елегантною квіткою сімейства Ароїдних, яку вирощують в умовах будинків і квартир. В природі існує декілька видів калл, які відрізняються не тільки розмірами, але і відтінками суцвіть, а також видом кореневої системи. Остання і визначає догляд за каллою в горщику в домашніх умовах, інформує Ukr.Media.
Вирощування калли в горщику: розмноження і пересадка
Розмноження рослини залежить від виду кореневищ. Ось три способи отримання нових рослин:
Поділ роблять навесні після закінчення періоду спокою. Тим, хто цікавиться, який горщик потрібний для калли, варто сказати, що він повинен бути з широким діаметром не менше 15 см, але не дуже глибоким. На дно слід обов'язково викласти дренаж товщиною до 5 см. Грунт для калли в горщику може бути універсальним, якщо мова йде про кореневищні сорти. Бульбові вимагають змішання листової і дернової землі, перегною і крупного піску в співвідношенні 1:2:1:0,5. Бульби перед заглибленням витримують в слабкому розчині марганцівки або обробляють фунгіцидом. Кореневища білих квітів заглиблюють на відстань, яка дорівнює їх триразовому діаметру. Посадку обприскують з пульверизатора, а коли через 14 днів з'являться паростки, їх починають активно поливати і підгодовувати.
Як доглядати за каллою в горщику?
Ось умови, при яких рослина буде добре розвиватися, рости і радувати рясним цвітінням:
Зимівля калли в горщику
Як вже було сказано, забезпечення періоду спокою – необхідна умова вирощування калл, а якщо її не дотримуватися, вони можуть не зацвісти. Щоб аронік впав у сплячку, необхідно скоротити полив і прибрати горщик у прохолодне місце. Головна ознака підготовки до періоду спокою – пожовтіння і відмирання всіх листків, але це стосується тільки бульбових сортів, тому як білі калли листя не скидають.
Інші нюанси вирощування та догляду
До поливу калл також пред'являються різні вимоги. Так, «кольорові» збагачують вологою досить помірковано, так як її застій у ґрунті може стати для них згубним. Наступний полив проводять тільки за умови підсихання верхнього шару грунту на глибину 2-3 см. Білі квіти не проти рясного поливу і постійної вологості грунту в горщику. Як тільки рослина виходить з періоду спокою, її починають підгодовувати кожні 2 тижні, чергуючи органічні і мінеральні добрива. Здійснюючи позакореневу підгодівлю, необхідно стежити, щоб рідина не потрапила на суцвіття, інакше вони можуть втратити свою декоративність.
Слід пам'ятати, що при неправильному догляді рослини можуть вражати грибки, гнилі та інші хвороби. А ще дуже важливо періодично міняти грунт, так як з часом він виснажується і втрачає свої поживні речовини.
Джерело: ukr.media