Які заходи необхідно вжити, щоб зацвів алое і коли це зазвичай відбувається

Багато квітникарів-любителів навіть і не підозрюють, що рослина може радувати надзвичайно гарними квітами. Цвітіння алое в домашніх умовах — явище дуже рідкісне. Щоб побачити неймовірно красиві квіти, рослині слід забезпечити правильний догляд, інформує Ukr.Media.

Особливості цвітіння

Колір і форма квітки залежать від сорту. У природному середовищі квітконіс у вигляді стрілки формується в пазухах верхніх листків. Його довжина може досягати одного метра. На ньому розташовуються квітки, зібрані в волотисте суцвіття. Забарвлення пелюсток може бути різне: помаранчеве, жовте, яскраво-червоне.

В домашніх умовах період цвітіння алое припадає на зиму. Квітка не представляє декоративної цінності. З центральної розетки рослина викидає стрілку довжиною 50-55 см, на якій формується суцвіття-волоть або колос. У деяких видів алое суцвіття довге і звисає донизу. Зазвичай воно складається з великої кількості дрібних квітів у формі вузьких дзвіночків.

Спочатку розпускається нижня частина суцвіття. Коли квітки в'януть, розпускаються верхні бутони. Квіти можуть мати біле, червоне або жовте забарвлення. В них міститься велика кількість пилку і нектару, тому часто вони викликають алергію і головний біль. Тривалість цвітіння кімнатного алое становить півроку.

Низька температура взимку

Важливою умовою цвітіння рослини є холодна зимівля. Температура в приміщенні не повинна перевищувати 10-12 градусів. Тільки в таких умовах у алое настане період спокою, протягом якого на рослині сформуються квіти.

Не можна розміщувати рослини на підвіконнях над батареєю центрального опалення. Горщики з квітами можна виставити на підлогу чи на стелажі.

Тривалий світловий день

Для алое потрібно багато світла. Тривалий світловий день потрібен для зав'язування бутонів і протягом усього періоду цвітіння. При нестачі світла рослина не зацвіте. У зимовий час неможливо забезпечити тривалий вплив сонячних променів, тому для продовження світлового дня необхідно додатково встановити люмінесцентне освітлення або досвідчувати фітолампою. Тривалість світлового дня повинна бути не менше 12-16 годин.

Не частий полив

Квітку поливають двічі на тиждень, коли верхній шар ґрунту висохне. Для поливу використовується тепла фільтрована вода кімнатної температури. У алое поверхнева коренева система, тому поливу з лійки буває не завжди досить.

Дуже часто зволоження ґрунту проводиться з допомогою піддону з водою, в який поміщають горщик з квіткою на 15-20 хвилин. Такий спосіб поливу оберігає коріння від загнивання. У зимовий час з настанням періоду спокою кількість поливів скорочується до одного разу на 25-30 днів, а потім припиняється повністю.

Вік квітки — старше 5 років

Цвітіння сукулента при кімнатному утриманні або в оранжереї відбувається один раз у 20 років. В домашніх умовах рослину готують до цвітіння, якщо її вік перевищує 5 років.

Для цього квітку переносять у тепле приміщення. У результаті підвищення температури алое пробуджується. В цей час необхідно збільшити кількість поливів до двох раз в 10-14 днів. Ємність з квіткою не рекомендується повертати або переносити на нове місце.

При дотриманні всіх умов сукулент повинен зацвісти. Попри красу квітки, не рекомендується перебувати поруч з нею довгий час, оскільки її запах може викликати погіршення стану. У зв'язку з цією особливістю горщики з алое слід розміщувати в нежитлових приміщеннях.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *