Як продовжити життя квітам у вазі

Життя зрізаної квітки недовговічне і в кожної свій термін в'янення. Але існують деякі нехитрі правила флористики, які змусять ваш букет порадувати вас своєю красою тривалий час, інформує Ukr.Media.

Гострим ножем (якщо стебло м'яке) або садовим секатором навскоси підріжте кінець стебла квітки під водою, щоб повітря не проникло у провідні судини стебла. Перед тим як ставити квіти у вазу, дайте їм «відпочити» і «набратися сил» — перш поставте глибоко (по головки) в злегка теплу відстояну воду хоча б на годину. Видаліть все прив'яле і зайве листя: з ними випаровується багато вологи. Це особливо важливо для красиво квітучих чагарників.

У рослин з твердим, деревним стеблом перед зануренням у воду роздрібніть кінці стебел на 3-5 см. Кінець товстих гілок, підрізавши, можна розщепити на чотири частини, а ту частину гілки, яка буде знаходитися під водою, продряпати гострою голкою. На таке легке продряпування добре реагують айстри, гвоздики, іриси, календула, маргаритки, дельфініум, волошки.

У рослин, що виділяють молочний сік, і у хризантем, гербер, маків, королиці відразу після підрізування під водою обвуглюється зріз на полум'я сірника або свічки. А можна просто опустити кінці стебел в окріп на 30-60 секунд залежно від товщини стебла. Робити це потрібно обережно, щоб пара не потрапила на листя і квіти. Їх слід обернути папером і відхилити убік від поверхні води. Після обробки квіти відразу ж ставлять у вазу з водою.

Якщо вам хочеться, щоб бутони розкрилися швидше, додайте у воду камфорний спирт — не більше 0,5 чайної ложки на літр води.

Затримає в'янення багатьох квітів додавання у воду цукру (квіти стануть повільніше розпускатися) — 0,5-1 чайна ложка цукру на літр води. Але врахуйте: у підсолодженій воді швидко розмножуються бактерії, тому її необхідно дезінфікувати антисептиками — додати кілька кристалів марганцево-кислого калію, борної кислоти (0,1 г на літр води), шматочок деревного вугілля (таблетку активованого вугілля). Є квіти, що погано переносять цукор. Це конвалії, цикламени, амариліси.

Живильні розчини можна приготувати, додавши у воду не лише цукор, а й аспірин, трохи солі (сіль часто просто втирають у свіжий зріз камелій).

Гербери, мають волосяне стебло, яке не можна ставити глибоко в воду — більш ніж на третину стебла. Воду для гербер роблять солоною (чайна ложка солі на літр води). Ці квіти особливо болісно реагують на протяги.

Якщо квіти трохи підв'ялі (але не тому, що відцвіли, а просто «втомилися»), допоможіть їм. Знову підріжте стебла під водою, збризкайте чашечки квітів і листя, загорніть головки в добре зволожений папір і поставте глибоко в злегка теплу воду. «Відпочивати» квітам добре вночі, особливо цього потребують троянди. Вийміть їх на ніч з вази і поставте глибоко у воду. Вранці, перед тим як повернути їх на місце, знову підріжте кінці стебел під водою.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *