Як правильно застосувати активоване вугілля для саду та городу

Активоване вугілля, це далеко не тільки медичний препарат. Хоча, звичайно, в першу чергу його використовують саме в медицині. Але цей препарат може принести користь і в інших областях. Так, зокрема, багато жінок його використовують в області краси, а городники і садівники для своїх потреб. Ми сьогодні розглянемо останній з названих нами варіантів його використання. Чим ці чорні таблетки можуть бути корисні нашим рослинам, ми зараз і поговоримо, інформує Ukr.Media.

Як можна використовувати активоване вугілля для дачі

Корисних властивостей у активованого вугілля багато. Наше завдання грамотно вміти їх застосувати в саду і на городі, що допоможе вирішити деякі проблеми при вирощуванні культурних рослин. Ось 5 варіантів використання вугілля, які, сподіваємося, вам знадобляться на городі. Використовувати його можна наступним чином.

Замість прискорювача коренеутворення

Багато культур добре розмножуються живцями. Спосіб розмноження цей вельми популярний, але він має один великий мінус — живці практично беззахисні перед інфекціями і грибками. Цю проблему допоможе вирішити активоване вугілля. Воно допоможе не тільки захистити живці від різних захворювань, але ще і прискорить коренеутворення у живців.

2 таблетки активованого вугілля подрібнюємо в порошок, і додаємо його в половину літра води. Ставимо живці в цей розчин для зміцнення їх імунної системи і утворення коренів.

Для допомоги корінню

Коли ми пересаджуємо розсаду у відкритий ґрунт, це для неї великий стрес. Коріння розсади відразу після пересадки легко вразливе для гнилі та інших інфекцій. Захистити його можна за допомогою вугілля.

Додайте за годину до поливу 1-ну таблетку вугілля на літр води. А 2 таблетки просто розітріть і у вигляді порошку додайте в лунку прямо перед самою висадкою розсади.

Додати в ґрунт

Вугілля, в тому числі і активоване, відмінно поглинає вологу. Крім того, як ми вже сказали, воно ще захищає рослини і від хвороб. Тому його можна додавати в ґрунт, який використовується для вирощування розсади.

Однієї (максимум 2-х) подрібнених таблеток буде цілком достатньо для ємності з ґрунтом. Звичайного вугільного порошку в цьому випадку знадобиться трохи більше — 250-500 мг.

Як інсектицид

Мошки — велика проблема для кімнатних квітів і горщиків з розсадою. Додому вони до нас потрапляють разом з фруктами і овочами з магазину або з зараженим ґрунтом. Боротися з ними досить складно через їх швидке розмноження і невибагливість до середовища проживання. Мошки відкладають яйця в ґрунт, з яких виводяться ненажерливі личинки. Саме вони і поїдають коріння розсади і кімнатних квітів, що призводить до їх загибелі.

Активоване вугілля може захистити коріння рослин від мошок і їх личинок. Для цієї мети ґрунт в горщику потрібно просто посипати подрібненим вугіллям. При цьому, шар вугілля зверху повинен вийти досить товстим. Це захистить ґрунт від мошок, і вони більше не зможуть відкладати в землі свої яйця. А значить їм нічого робити буде у вашій розсаді і домашніх квітах.

Крім того, цей простий прийом ще й знизить зайву вологість і кислотність ґрунту. А для посилення ефекту можна розвісити ще й клейові пастки поруч з розсадою і домашніми рослинами.

Для захисту від цвілі

Цвіль часто з'являється в горщиках з розсадою. "Вигнати" її звідти допоможе знову ж активоване вугілля.

Для цієї мети кілька таблеток потрібно потовкти в порошок і присипати ним землю навколо рослин. Вугілля вбере в себе зайву вологу, а крім цього ще й продезінфікує ґрунт. Цей же спосіб прекрасно працює і для знищення цвілі в квіткових горщиках.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *