Зимовий догляд за кімнатними рослинами завжди вимагає особливого підходу. Адже умови взимку не найкращі для нормального росту і розвитку наших «зелених улюбленців»: світловий день короткий і повітря пересушене через опалення, інформує Ukr.Media.
І, звичайно, всі види кімнатних рослин потребують різних особливостей догляду за ними взимку. Універсального підходу тут бути не може.
У цій статті мова піде про зимовий догляд за драценою. Які ж помилки найчастіше роблять квітникарі під час догляду за драценою в зимовий період.
Брак світла
Найголовніша омана, пов'язана з доглядом за драценою — це те, що їй не потрібно багато світла, і вона прекрасно росте в темних кутах кімнати. Таке твердження дуже часто можна зустріти в найрізноманітніших статтях в Інтернеті. Однак на практиці це зовсім не так.
Драцені дійсно не потрібна велика кількість яскравого сонячного світла, тому її не потрібно взимку досвічувати фітолампами. Але світла їй все-таки потрібно не мало. Драцена добре себе почуває тільки в тому разі, якщо стоїть не дуже далеко від вікна і отримує досить багато світла. На більш далекій відстані світла їй може вже не вистачити.
Рясний полив
Через те, що взимку в приміщенні повітря досить сухе (через опалення, звичайно), багато хто думає, що драцену потрібно поливати більш рясно. Адже їй в таких умовах потрібно значно більше вологи, ніж зазвичай.
Однак і це твердження не є вірним. Так, драцені взимку потрібна нормальна вологість повітря. Але коріння не споживатимуть більше вологи, ніж зазвичай. Адже розвиток драцени взимку зазвичай сповільнюється, тому в цей час їй не потрібно забагато вологи або живлення — просто нікуди буде витрачати.
А з огляду на те, що драцена в принципі терпіти не може переливів, регулярні рясні поливи можуть взагалі привести до загибелі рослини. Застій вологи біля коріння часто призводить до виникнення грибкових захворювань, від яких буває вкрай складно позбутися.
Поливайте драцену помірно навіть взимку. І лише після того, як просохне верхній шар ґрунту.
Сухе повітря
Проте, боротися з низькою вологістю повітря в приміщенні, де росте драцена, дуже важливо. Інакше у неї може почати жовтіти і підсихати листя.
Боротися з цією проблемою можна дуже простим способом — за допомогою обприскування листя водою з пульверизатора. Намагайтеся проводити цю процедуру 1 раз в день вечорами, і драцені це явно сподобається, ніяких проблем з листям у неї не буде.
Звичайно, ідеально було б поставити неподалік від драцени зволожувач повітря. Але така можливість є далеко не у всіх.
Відсутність підгодівлі
Багато хто думає, що бо драцена взимку розвивається і росте не дуже активно, то їй взагалі не потрібні підгодівлі в цей час. Але і з цим ми теж не можемо погодитися.
Підживлення драцені потрібне в будь-який час року. Так, восени і взимку його потрібно проводити у 2 рази рідше. Однак зовсім забувати про нього не можна. Адже їй в будь-якому випадку потрібне хороше харчування для того, щоб нормально перенести цей стресовий зимовий період.
Джерело: ukr.media