Гідромульча проти бур’янів — журнал Пропозиція

Група іспанських вчених із декількох університетів і наукових організацій країни (Марія Тереза ​​Мас, Габріель Пардо, Хорхе Пуейо, Антоні MC Верду і Алісія Цірюеда) провели дослідження щодо можливого застосування в АПК технології гідромульчування.

Бур’яни — відома і дуже вагома проблема в сільському господарстві, що спричинює 34 % потенційних втрат урожаю в усьому світі. У посівах овочевих культур зниження врожайності може становити від 45 до 95 % через конкуренцію з бур’янами. До того ж боротьба з бур’янами — дорога справа. Так, лише в Іспанії в 2019 році на гербіциди було витрачено понад 370 мільйонів євро. Крім того, в Європі щороку скорочується асортимент дозволених до застосування активних інгредієнтів, що вимагає пошуку нових засобів боротьби.   Гідромульчування — метод, який використовувався протягом кількох десятиліть у деяких країнах, таких як США або Канада, головним чином для боротьби з ерозією на схилах біля автомагістралей або аналогічних об’єктів. Він заснований на обприскуванні рідкою сумішшю, яка твердішає на поверхні ґрунту і зазвичай містить стабілізовані органічні залишки, змішані зі зв’язуючими речовинами і водою. Однак через здатність зменшувати випаровування і схожість бур’янів цей метод був поширений у теплицях, розплідниках, парках.   Гідромульча особливо придатна там, де для контролю бур’янів не вистачає дозволених активних інгредієнтів. Іншими цільовими ситуаціями є перші фази розвитку овочевих культур та садові саджанці першого року. Крім того, на багаторічних культурах мульчувальні матеріали повинні забезпечувати певну клейкість, чого складно домогтися, наприклад, за мульчування листям, адже воно легко розноситься вітром. В умовах зниження негативного впливу на навколишнє середовище боротьба з бур’янами із використанням гідромульчі може бути корисною й інноваційною технологією. Ці мульчі призначені для механічного нанесення на поверхню ґрунту біля стебел або стовбурів рослин. Попередні польові випробування показали: шар мульчі завтовшки 2 см перешкоджає появі однорічних бур’янів.  

  Однак дуже мало відомостей щодо впливу гідромульчі на багаторічні бур’яни. Тому іспанські вчені протягом двох років у двох локаціях проводили досліди із тестуванням трьох варіантів гідромульчі з дещо відмінним складом для оцінки проростання кореневищ і появи пагонів багаторічних бур’янів.   Використання трьох різних за складом видів гідромульчі, що складалися з переробленої паперової маси, лігноцелюлозних залишків сільськогосподарських культур (пшенична соломи, рисове лушпиння та використаний субстрат для вирощування грибів) і гіпсу, продемонструвало відчутний вплив на схожість бур’янів двома способами: по-перше, знизилася схожість насіння бур’янів, тому що вони загинули або увійшли у вторинний спокій; по-друге, велика частина сходів не змогла прорости крізь шар мульчі і загинула. Кожен варіант гідромульчі був поліпшений шляхом додавання крафт-волокна для отримання додаткової міцності сумішей для кращого контролю сходів багаторічних бур’янів.  

Отримані дані було проаналізовано і ось їхні результати. 

Три варіанти гідромульчі (на основі пшеничної соломи, рисового лушпиння і використаний субстрат для вирощування грибів) спричинювали гальмування проростання кореневищ усіх чотирьох випробуваних видів бур’янів, порівняно з контролем без мульчування. Значна кількість бур’янів проросла, але їхні кореневища були затиснуті шаром мульчі, особливо кореневища гречки (паспалума) розширеної (Paspalum dilatatum) — 87%, свинорою пальчастого (Cynodon dactylon) і сорго алепського (Sorghum halepense) — близько 50 %, тоді як смикавець округлий (Cyperus rotundus) найменше постраждав від обробки гідромульчею — 16 %, що не дало їм можливості подальшого розвитку.   Отже, всі три гідромульчувальні суміші показали позитивні результати щодо зниження схожості багаторічних бур’янів, але потрібні подальші польові випробування для перевірки, чого вимагає стратегія боротьби з бур’янами.    За матеріалами порталу MDPI

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *