Багато людей зараз прагнуть вирощувати на своїх підвіконнях незвичайні рослини. Проте в гонитві за екзотикою не слід забувати, що деякі їх різновиди є отруйними і вкрай небезпечними. Крім того, є ряд рослин, які виділяють вкрай неприємний запах, тому найкраще, щоб вони виростали не в квартирі, а в ботанічному саду, де ви зможете ними спокійно помилуватися, інформує Ukr.Media.
Кривавий зуб
Гінеллум пека — це унікальний гриб, який в народі отримав назву кривавий зуб. По мірі росту на його поверхні з'являються невеликі крапельки яскраво-червоного кольору. Через це лунки на його капелюшку нагадують ранки на яснах, які виникають після видалення зуба. У молодого гриба капелюшок білий, тому на ньому особливо добре помітний сік.
По мірі старіння він набуває червонуватого відтінку. Цей гриб дуже рідкісний. Зустрічається найбільш часто у хвойних лісах Австралії, Північної Америки і Центральної Європи. І м'якоть гриба, і сік, який утворюється в порах на капелюшку, є надзвичайно отруйними. Не рекомендується намагатися виростити цей вид у квартирі або на дачі. Це може стати причиною важкого отруєння.
Непентес
Непентес — це одна з найбільш привабливих для квітникарів рослин, однак створити йому необхідні умови у квартирі вкрай важко. Вся річ у тому, що цей вид є хижим. Поживні речовини він отримує з комах, переварених в особливому травному ферменті, що накопичується всередині порожнини. Ця рослина має лише один ловецький лист, скручений у формі глечика. Зверху в нього розташовується наріст-кришка, що захищає глечик від потрапляння сміття.
Краї непентеса виділяють слизький нектар. Комахи прилітають поласувати ним і падають усередину глека. Коренева система у цього виду розвинена слабо, і з її допомогою рослина не може отримати достатню кількість поживних речовин. Таким чином, навіть при спробі вирощування його будинку потрібно буде підгодовувати непентес комахами, що не завжди зручно. Крім того, попадання на шкіру травного ферменту, що міститься всередині глека цієї хижої рослини, може спровокувати алергічну реакцію.
Мізкокактус
Мізкокактус — це вкрай незвичайний підвид мамміляріі. Він має звивисту будову, тому виглядає як людський мозок зеленого кольору, вкритий великою кількістю голок. Вид цієї рослини багатьом людям здається непривабливим, тому він сподобається далеко не всім. Цей різновид кактуса є досить рідкісним.
Мізкокактус, крім незвичайного зовнішнього вигляду, нічим не примітний. Його голки не отруєні, і він не виділяє токсичних речовин в повітря. Однак зовнішня схожість з людським мозком робить його придатним лише для людей зі стійкою психікою.
Поркупинський томат
Поркупинський томат відноситься до сімейства пасльонових, тому є близьким родичем картоплі і помідора. Однак цю рослину не рекомендується вирощувати вдома, оскільки вона є отруйним бур'яном. У природі поркупинський томат виростає у формі чагарнику, що досягає 1-2 м у висоту. Небезпеку цієї рослини не можна недооцінювати.
Як стовбур, так і листя рослини покриті гострими шипами, у яких міститься токсична отрута, що робить нервово-паралітичну дію. Небезпеку становлять і плоди цієї рослини, що зовні нагадують невеликі помідори. Вони приваблюють птахів і тварин, які часто гинуть після їх вживання.
Лялькові очі
Лялькові очі в народі більш відомі як «вовча ягода». Поблизу плоди цієї рослини нагадують очні яблука, нанизані на стебло.
Її не рекомендується вирощувати на своїй присадибній ділянці. У зрілих плодах цього чагарнику містяться токсичні речовини. Для дорослої людини вони не смертельні, але можуть викликати сильний біль у животі і блювання. Для дітей вживання плодів цієї рослини може мати більш серйозні наслідки.
Китайський мишоцвіт
Китайський мишоцвіт вкрай рідкісний у природі. Зустрічається він лише на обмежених територіях Південно-Східної Азії. У цієї рослини вкрай незвичайні квіти. Вони нагадують зубату потвору з довгою бородою. При близькому розгляді бутони виглядають як сплячі догори ногами кажани. Ця рослина занесена в Червону книгу. В квартирі вирощувати її складно, оскільки потрібно створити всі необхідні умови.
Аморфофаллус титанічний
Аморфофаллус титанічний мріють виростити у своїх оранжереях багато квітникарів. Ця рослина випускає одне з найбільш великих суцвіть. Її висота досягає 2,5 м. При цьому, під землею формується від 1 до 5 бульб, вага яких може досягати 50 кг. В народі ця рослина отримала назву трупної квітки. Після розкриття, рослина починає виділяти сильний трупний запах для залучення обпилювачів.
Аннато
Аннато виростає у формі кущів або невеликого дерева. Зустрічається воно переважно в тропічних лісах Америки.
У харчовій промисловості використовується насіння цієї рослини для отримання натурального барвника. Однак аннато має одну особливість. Після дозрівання плід висихає, лопається і зовні починає нагадувати страшну зубату пащу з безліччю наростів всередині.
Лотос
Квіти лотоса привертають увагу своєю ніжною красою, тому багато хто намагається виростити цю рослину в домашньому ставку. Однак, після запилення пелюстки опадають, і формується вкрай неприваблива насіннєва коробочка. Вона нагадує однооку істоту зеленого кольору. У міру висихання насіння зменшуються в розмірі. Крім того, відбувається всихання коробочки. Таким чином, дозрілі насінини можуть легко висіятись і впасти на дно водойми.
Орхідея Дракули
Свою назву орхідея Дракули отримала через те, що вона погано переносить вплив прямих сонячних променів. Для нормального росту їй потрібна тінь. В період цвітіння орхідея випускає великі квіти, які за формою нагадують мордочку мавпи. Цей вид є рідкісним. Він вимагає створення спеціальних умов, тому вдома вирощувати його проблематично.
Джерело: ukr.media