Де найкраще збирати та як правильно висушити й зберігати листя м’яти

Якщо вам пощастило жити у місцях, де росте багато корисних трав — використовуйте їх собі на благо. І обов'язково заготовляйте на зиму. Адже теплі дні скоро закінчаться і свіжих ароматних листочків не стане. А звичка пити чай із лікувальними травами — залишиться, інформує Ukr.Media.

Наприклад, ви можете запастися листям м'яти.

Для цього намагайтеся рвати лише зовні цілі гілочки. Звертайте увагу на запах — якщо він занадто слабкий, то такі рослини краще оминути. Максимальна користь сконцентрована в листі, яке пахне сильно, заглушаючи інші аромати.

Бажано збирати м'яту в тінистих місцях та сушити там, де вона буде прихована від прямих променів сонця. Багато людей, наприклад, збирають м'яту в пучки, зв'язують та підвішують на верандах, в альтанках.

Але можна розкласти врожай і на столі або чистому простирадлі на підлозі. Головне, щоб до запасів не дісталися свійські тварини, діти та сонце. Останнє спалить листочки й випалить всю користь. Таку сировину не можна додавати до чаю або цілющого коктейлю зі свіжих овочів та фруктів.

Якщо у вас вдома є електрична сушарка, то вам пощастило — так ви скоротите термін заготівельних робіт в кілька разів. Залежно від потужності виробу сушене листя буде повністю готове до використання через 5-10 годин.

Але, не менш важливо і як зберігаються засушені листочки. Найкраще покласти їх нещільно в скляні банки з кришкою, що щільно закручується. А самі банки слід поставити у шафу із дверцятами.

Але навіть за дотримання всіх правил, нескінченно зберігатися м'ята не може. Вона може відволожитися (наприклад, через часте «пірнання» в банку) або втратити більшу частину корисних властивостей. Найкраще заготовляти листя м'яти щороку. У цьому випадку воно точно зміцнить ваше здоров'я.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *