Цього року з огірками суцільні нещастя: то окремі листочки зів'яли, то зів'яв цілий батіг. Що робити? Шукайте причину і вирішуйте проблему, поки вона не перетворилася на справжнє лихо, інформує Ukr.Media.
Причина 1. Прямі сонячні промені
Коли листя огірків в'януть в спекотні дні, то це нормально. Коли сонце зайде, то листя відновлюється і рослини нормально ростуть і плодоносять. А якщо огірочки полити і притенити сіткою, то справа взагалі піде на лад.
Причина 2. Загущена посадка
Огірки при щільній посадці можуть сплітатися в клубок зі стебел, листя і вусів. У такому тісному положенні листя може і в'янути, і жовтіти. У такій ситуації треба видалити зайві пагони і листя. Прищіпнути бічні пагони і вертикально підв'язати основні стебла. У першу чергу видаляються слабкі пагони і старі, жовтіючі листя.
Причина 3. Нестача поживних речовин
Таке буває рідко, бо огірки зазвичай годують на забій. Але якщо почалися проблеми, почніть пошук рішення з підгодівлі комплексними добривами з мікроелементами. Хороша альтернатива-настій трави або пташиного посліду.
Причина 4. Різкі перепади температур
Коли вдень стоїть африканська спека, а вночі різко холоднішає, то нічого хорошого примхливим огіркам це не принесе. Такі перепади можна компенсувати за допомогою укриття. Якщо ж огірки на шпалері, тоді розкидають акумулятори тепла: камені, пляшки з водою. Але найкраще — садити огірки на теплій грядці.
Зняти з рослин стрес можна за допомогою Циркону або Епіну.
Причина 5. Грибкові або бактеріальні захворювання
Це самий неприємний варіант і найчастіший. Фузаріозне в'янення, вертицильозне в'янення, сіра гниль — ці хвороби, в основному, викликають в'янення листя і навіть окремих батогів. А якщо не лікувати рослини, то і цілі кущі загинуть. Триходермін, Планріз та інші препарати, внесені в ґрунт, допомагають зупинити небезпечні грибки.
Якщо вчасно не зреагували і хвороба пішла далеко, тоді використовуйте системні фунгіциди: Топсин, Превікур, Квадріс та ін. З фузаріозом вони можуть впоратися.
Знавці стверджують, що добре працює суміш метронідазолу і стрептоміцину, якщо брати по одній таблетці або ампулі на 5 л води.
Причина 6. Поразка попелицею або павутинним кліщем
Ці сисні шкідники приносять багато клопоту садівникам, особливо на огірках. Поки немає зборів, можна їх винищити практично будь-яким акарицидом: Аполло, Неороном, Антиклещем, Актелликом… якщо плоди вже збираєте, то використовуйте Тіовіт Джет або колоїдну сірку, після їх застосування плоди можна мити і їсти вже через п'ять днів.
Джерело: ukr.media