Техніки які допоможуть домогтися успіху на роботі

Розбираємося, як грамотно вибудовувати комунікацію з колегами і керівництвом, щоб вас почули. А також розповідаємо, які фрази допоможуть домогтися бажаного, а які, навпаки, налаштують співробітників проти вас, інформує Ukr.Media.

Яка думка першою проскакує у вас в голові, коли ви чуєте фразу "Нейро-лінгвістичне програмування"? Швидше за все, що це якась маніпуляційна практика. На жаль, у нас НЛП має плачевну репутацію навіть в середовищі освічених успішних людей. Але ж на ділі техніки НЛП дозволяють досягти взаєморозуміння, задоволення від спілкування, почуття близькості зі співрозмовником, — і, як наслідок, разом рухатися до вирішення завдання.

Давайте розберемося на прикладах, як можна поліпшити комунікацію зі співробітниками, впровадивши в неї кілька простих правил з НЛП.

Застосовуйте Ехо-фрази

Повторюйте за співрозмовником частину висловлювання, коли починаєте формулювати відповідь. Це може бути особливе слово, яке зустрічається тільки в його мові, або сама інформативна частина пропозиції.

Наприклад:

  • А: я б хотів змінити посаду.
  • Б: яку посаду ти розглядаєш?
  • А: мені б хотілося більше працювати з людьми, а не сидіти за монітором днями безперервно.
  • Б: як тобі здається, яка посада відповідає критеріям спілкуватися більше з людьми і не сидіти за монітором днями безперервно?
  • А: Думаю, це може бути менеджер з просування.
  • Б: у нашій компанії немає посади менеджера з просування, проте озвученим критеріям відповідає менеджер по роботі з клієнтами. Розглянеш цю посаду?

Говоріть про предмет дискусії, а не про людину

Якщо ви хочете поправити чиюсь роботу, використовуйте виключно третю особу і намагайтеся знеособлювати процес.

Можна сказати, наприклад, так: "ця презентація потребує доопрацювання на слайдах 4 і 7. Необхідно прибрати перші дві фрази і переписати ключовий слоган".

Невірно: "Переверстайте свою презентацію, вона нікуди не годиться, а слайди 4 і 7 не відповідають нашим гайдам. Ви точно знаєте, що робите?".

Уникайте риторичних питань

Вони лише розпалюють обстановку, створюють непотрібний емоційний фон і вже точно не прискорюють процес, просто повисаючи в повітрі. Їх завдання прикрашати мову і іронізувати, а в діловій бесіді куди ефективніше фрази, що спонукають до дії.

Висловлюйтеся конкретно

Тобто ваші слова повинні мати реальний еквівалент, який можна побачити, почути, відчути шкірою або, на худий кінець, спробувати на смак. Якщо під час розмови зі співрозмовником ви будете конкретні, то у нього більше шансів зрозуміти вас вірно і витлумачити ваші слова з мінімальним спотворенням.

Наприклад, невірно буде сказати: "Зробіть щось з сайтом". Щось — це що? В якому напрямку рухатися? Виправити помилки в тексті? Замінити фото продукту на більш актуальні? Перенести на інший домен?

Краще буде так: "на головній сторінці сайту в розділі "купити" пропущений знак в слові "купити". Необхідно його додати сьогодні до 15: 00". (Варто також позначити необхідну дію і вказати терміни виконання).

Уточнювати

Адже лише так можна упевнитися, що ви все вірно зрозуміли. Не соромтеся говорити: "а що ти мав на увазі, кажучи…", "чи правильно я розумію, що…" або "поясни, будь ласка, по-іншому, я не цілком вловлюю". Це мінімізує ймовірність помилок.

Говорите спочатку про хороше

Пам'ятайте, що у зворотного зв'язку є важливе правило: ми запам'ятовуємо останні фрази і останні питання. Тому для продуктивного діалогу спочатку розкажіть про те, що вам подобається в виконаній роботі, не забуваючи говорити знеособлено, і лише після цього вже запропонуйте, що змінити або додати.

Наприклад, вірно буде сказати: "останні дві частини презентації складені відмінно, а в першій варто більш детально розписати переваги нашого проєкту".

Невірно: "ви невдало почали презентацію і погано пояснили переваги нашого проєкту".

Дякувати

Навіть за несуттєві справи. Співробітники часто скаржаться на те, що керівництво не оцінює їх роботу з гідністю (за статистикою тільки 20% працівників визнають, що їх роботу високо цінують), і мова тут йде не тільки про гонорар. Справа ще й в людському факторі. Тому, навіть якщо ви незадоволені результатом до кінця, все одно почніть свою промову зі слів подяки або похвали, адже ваш співробітник застосував свої навички і витратив час на виконання завдання. В цьому випадку ваш діалог навряд чи перетвориться в конфронтацію, і ви швидше прийдете до рішень які влаштовують вас обох.

Наприклад, не варто говорити: "ваша робота нікуди не годиться! Там все потрібно переписати!".

Краще сказати: "спасибі за вчасно наданий звіт. Глава 4 підготовлена добре, а ось в главах 2 і 3 потрібно додати графік відвідуваності сайту".

Почавши застосовувати ці прості правила, ви дуже швидко побачите позитивні зміни: справи почнуть вирішуватися швидше, а співробітники відчують ваше хороше до них ставлення, що, безумовно, вплине на ефективність роботи. І при цьому, зауважте, ні про які маніпуляції тут навіть мови не йде.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *