Розподіл грошей в сім'ї — важливе питання, яке часто стає для багатьох закоханих каменем спотикання. Психологи розкажуть, як правильно розподіляти фінанси у відносинах залежно від ситуації, інформує Ukr.Media.
Тема фінансів часто є найбільш інтимною, тому люди воліють її не обговорювати з другою половинкою. Зрозуміло, це неправильно. Це веде до того, що в родині або у відносинах з'являються проблеми, які легше було вирішити на початкових етапах.
Варіанти фінансового насильства
Чоловіки або жінки (частіше чоловіки) можуть проявляти щодо близької людини особливий вид насильства, який в психологічних колах називається фінансовим. Необхідно ознайомитися з цими видами неправильної поведінки, щоб зрозуміти, чи здійснюєте ви такі помилки чи ні.
Один змушений просити іншого гроші
Частіше просять гроші жінки, але не потрібно думати, що ви навряд чи зустрінете чоловіка, який дозволяє жінці керувати фінансами. Нічого поганого немає в тому, що хтось відповідальний за гроші обох людей. Однак якщо одна людина не працює зовсім, вона не повинна випрошувати гроші, немов школяр у мами.
Сидіти на шиї у другої половинки
Йдеться не про декрет, а про справжнісіньке неробство та егоїзм. Так чинять і жінки, і чоловіки. Лежати на дивані і нічого не робити, користуючись добротою другої половинки, це вищий пілотаж.
Повне управління фінансами однією людиною
Це в корені невірно. Навіть якщо дві людини працюють, здійснювати придбання автомобіля, дорогої електроніки та інших недешевих предметів необхідно разом. Річ у тім, що відповідальність за кредити й великі покупки завжди несуть обидві людини.
Рішення проблем: як ділити фінанси
Якщо хтось один відповідальний за всі фінанси, то не варто змушувати другу людину просити й канючити у вас гроші. Це формує недовіру. Намагайтеся обговорювати витрати й просто ставити один одного в відомість: «Дорога, я взяв тисячу, йду в бар з друзями».
Розподіл обов'язків
Не варто керувати грошима наодинці. Це теж призводить до недовіри. Навіть якщо працює тільки чоловік, йому слід дозволити дружині складати списки покупок і самостійно формувати бюджет, платити за комунальні послуги і так далі. Дуже добре, коли обидві людини працюють і планують бюджет теж разом. Якщо хтось не працює, не варто позбавляти його контролю. Виняток становлять лише залежні люди: ігромани, любителі витратити відразу. Якщо людина здорова і може приймати нормальні рішення, то вона повинна брати участь у фінансовому житті.
Все вищеописане допомагає зрозуміти просту істину: чоловік повинен давати гроші дружині або повинен дозволяти їй брати їх самій. Якщо її покупки сумнівні й необдумані, варто про це сказати. Важливо робити так, щоб людина не відчувала себе винуватою за якісь вчинки.
Варто також зазначити, що повна відсутність контролю за фінансами — це теж велика проблема. Є пари, в яких обидві людини не вміють планувати бюджет, тому грошей завжди не вистачає.
Схеми поділу бюджету: плюси й мінуси
Що до повністю роздільних бюджетів, то ця схема досить рідко зустрічається. Це дуже корисно, тому що кожен вільний. Але тут потрібно пам'ятати, що важливі покупки теж краще робити разом, як вже було сказано вище.
Хороший варіант — створення загального грошового запасу, в який обидві людини скидають частину своєї зарплати, а решту залишають собі. Ця схема називається частково роздільна. З загальної "грошової хмари" беруться гроші на оплату кредитів, комунальних послуг, ремонти, придбання меблів, техніки, машин і так далі.
Ще краще, коли у двох людей повністю загальний бюджет, але тут вже потрібна повна довіра, адже багато хто не знають, на що йдуть гроші у другої половинки. Кожен повинен поважати один одного, перебуваючи в готовності сказати коханій людині, куди пішла або піде та чи інша сума.
Також необхідно пам'ятати про те, що не обов'язково гроші повинні ділитися порівну. Це залежить від потреб людини, які треба поважати. Можливо, чоловікові потрібно платити кредит за машину, а жінці потрібні якісь особливі види косметики з-за алергії. Варіантів безліч.
Джерело: ukr.media