Ознаки того, що вас хочуть звільнити з досвіду HR-спеціалістів

Ринок праці рідко рясніє пропозиціями мрії, тому ніхто не хоче бути звільненим без попередження. Але керівник у будь-який момент може сказати вам: «Прощайте, наша зустріч була помилкою». Як зрозуміти, що ви претендент на звільнення та виправитися, поки не пізно?

Інформацію можна почерпнути з досвіду HR-спеціалістів, співробітників і керівників великих компаній, інформує Ukr.Media.

Ось 9 тривожних дзвіночків, після яких вам потрібно шукати нову роботу або зібрати волю в кулак і виправити свої помилки на місці.

Вам оформляють письмову догану

Ви запізнилися, не здали звіт вчасно або не виконали план? Можливо, раніше вас критикували усно, але зараз вам роблять письмову догану або надсилають електронною поштою лист, де перераховуються всі ваші промахи. Такий хід говорить про те, що керівникові потрібно письмове підтвердження неякісної роботи. Іноді так роблять щоб стимулювати працівника дотримувати встановлені норми. Але, частіше ці дані збирають на випадок, якщо буде потрібно пред'явити фактичні причини звільнення.

Як вчинити в такій ситуації

Серйозно прислухатися до того, що вам кажуть. Якщо після усних бесід ви були безтурботні та продовжували повторювати помилки, письмова догана повинна активувати почуття самозбереження. Продемонструйте уважність і ретельність та витравіть ті помилки, які допустили.

Якість вашої роботи перевіряють надто часто

Раніше керівництво вимагало один щомісячний звіт, а зараз цікавиться вашими успіхами кілька разів на тиждень? Це привід задуматися про те, що відбувається. Особливо якщо інші співробітники демонструють результати своєї праці в колишньому режимі.

Як вчинити в такій ситуації

Проаналізуйте, чому так відбувається. Можливо, ви взялися за новий проєкт, від успіху якого залежить дуже багато? Якщо так, то увага до вашої персони виправдана. А ще може статися так, що вам перестали довіряти. Подивіться на ті звіти, які відправляєте: там все так гладко, як хотілося б? Якщо ні, виправляйтесь самостійно та доведіть, що наглядач вам не потрібен.

Керівництво до вас чіпляється

Прискіпування — річ суб'єктивна. Як зрозуміти, що керівник дійсно шукає ваші слабкі місця та грає на нервах? Ось кілька ознак того, що начальник шукає привід для нападок:

  • Вас позбавляють премії незаслужено (по KPI ви красень, а вас записали у невдахи, посилаючись на якісь недоробки)
  • Перед вами ставлять нездійсненні завдання та нереальні терміни їх реалізації
  • Вашу працю знецінюють, не беруть до уваги, ігнорують
  • Вам роблять неприємні зауваження без приводу (чіпляються до зовнішнього вигляду, звичок, особливостей мови)

Чи є об'єктивні пояснення такій поведінці? Якщо так відбувається випадково, то таке ставлення можна пояснити тим, що начальник був не в дусі. Але як бути, якщо причіпки мають систематичний характер?

Як вчинити в такій ситуації

Вам потрібно дати зворотний зв'язок і показати керівникові, що ви помітили зміни його ставлення. Поговоріть із ним сам на сам і запитайте, як, на його думку, ви можете оптимізувати свою діяльність. Якщо мета начальника не звільнити, а поліпшити якість вашої роботи, він відповість на це питання конкретно.

Улюбленці начальства змінили ставлення до вас

Як правило, у керівника компанії є довірені особи. Вони завжди в курсі актуальних тем і знають, яке питання стоїть на порядку нового дня. Якщо ці люди змінили ставлення до вас в гіршу сторону, пора замислитися.

Як вчинити в такій ситуації

З одного боку, негатив може з'явитися внаслідок заздрості. Якщо так, вам, навпаки, світить підвищення. Але цілком можливо улюбленці керівника просто дізналися, що ви не в честі, і перестали витрачати на вас свої ресурси. Спробуйте поспілкуватися з ними та з'ясувати, у чому криється причина зневажливого ставлення. Це краще, ніж вигадувати нові тривожні версії наодинці з самим собою.

Вас не кличуть на загальні збори

Якщо ви перестали бути важливою фігурою, від якої залежить прийняття рішень, цілком ймовірно, що з вами хочуть попрощатися. Якщо наради і збори почали проводити без вас, значить, пора шукати нову роботу.

Як вчинити в такій ситуації

Звичайно, подумати про пошук нового робочого місця слід відразу. Але, одночасно з цим, можна запитати у колег, чому були присвячені останні збори. Якщо на них обговорювалися теми, які не стосуються вас безпосередньо, можна видихнути. Можливо, керівник просто не вважав за потрібне викликати на зустріч усіх співробітників і обмежився лише ключовими фігурами.

Вам знайшли потенційну заміну

Ви дізналися, що кадровики шукають співробітника на таку ж посаду, як у вас? Тоді варто задуматися. Якщо його вже знайшли, пора упорядковувати своє резюме і приступити до пошуків роботи. Ще гірше, якщо вас попросили навчити новоприбулого працівника всьому тому, що ви вже вмієте. Велика ймовірність, що він прийшов не на нове, а на ваше місце.

Як вчинити в такій ситуації

У цьому випадку краще всього поставити керівництву прямі запитання. Якщо виявиться, що працівник прийшов на ваше місце, поговоріть із начальником про можливості перевестися на іншу посаду. Принаймні на час, поки не знайдете підходящу роботу.

У вас запросили докладний звіт про діяльність

Вас попросили надіслати звіт, у якому ви вказуєте скільки часу у вас займає виконання тих чи інших обов'язків? Вам рекомендували внести в нього перелік завдань, які ви вирішуєте під час робочого дня? Можливо, керівник вирішив провести оптимізацію і скоротити кількість робочих місць.

Як вчинити в такій ситуації

Продемонструйте, що ви є важливим гвинтиком у робочому механізмі. Згадайте про всі важливі справи, які ви виконуєте під час робочого дня і докладно розкажіть про свою користь. Але не у вигляді ліричних відступів, а за допомогою цифр, графіків та таблиць.

Вам не повідомили про зміни роботи компанії

Про те, що в компанії проголосили нову місію, керівник знайшов інших контрагентів та інвесторів, а дрес-код змінився, ви дізнаєтеся під час кави-брейку від своїх колег. Їм повідомили про зміни в офіційних листах або на колективному зібранні, а ви ні сном ні духом. Дивно, правда?

Як вчинити в такій ситуації

У цьому випадку можна попросити колег переслати вам отримані від керівництва листи або підійти до начальства і повідомити про те, що ви знаєте про зміни, але вам бракує більш детальної інформації. Дійте залежно від реакції начальника.

У компанії змінилося керівництво

Нерідко відбувається так, що разом зі скороченням керівника, скорочують і його штат. Можливо, людина з вашими навичками не зможе вписатися в нові плани компанії і його звільнять. Але це зовсім не обов'язково.

Як вчинити в такій ситуації

Вам потрібно продемонструвати свої компетенції як можна швидше. Для цього можна виступити з корисною ініціативою або показати, що досвід роботи в компанії наділив вас знаннями внутрішніх процесів, у яких новий керівник поки не розбирається. Важливо зробити це тактовно, не з бажанням продемонструвати свою винятковість, а з метою надати посильну допомогу у вирішенні робочих питань.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *