Як відмовити друзям або членам родини, які хочуть позичити гроші

Коли друг або член родини просить позичити гроші, це завжди ніяково. Особливо це стає проблемою, якщо ви зовсім не хочете давати їм свої кровні. Ви губитеся, не знаєте, як впоратися з ситуацією і можете ненароком серйозно зіпсувати відносини з близькими людьми, інформує Ukr.Media.

Ось як правильно поводитися, щоб відмовити людині і при цьому залишитися з нею друзями.

Щире співчуття

Хоча є винятки, більшість людей, які просять позичити гроші, роблять це з почуттям нерішучості. Сумною обставиною є те, що позичати гроші незручно для обох сторін. Швидше за все, людина, яка запитує, соромиться це робити, тому що фінанси завжди пов'язані з нашою самооцінкою.

Якщо ви не можете позичити гроші, проявіть співчуття до іншої людини і визнайте складну ситуацію, в якій вона знаходиться. Потім принесіть вибачення за те, що ви хотіли б допомогти їй але, на жаль, в цей час ви не можете. Уточніть причину, по якій ви не можете допомогти. Нарешті побажайте людині удачі.

Реальна допомога

Якщо вам вдасться пом'якшити відповідь "Ні", ви можете запропонувати попрацювати з її щомісячним бюджетом, щоб дати можливість рухатися вперед. Якщо людина безробітна або зайнята на неповний робочий день, ви можете надати їй кілька пропозицій щодо пошуку роботи. Допоможіть чимось крім грошей, тож людина залишиться вам вдячною.

Можете домовитися з тим, хто зможе допомогти їй вирішити проблеми. Наприклад, знайдіть фахівця по кредитах, юриста, знайдіть того, хто зможе надати їй хоча б тимчасову роботу. Але робіть все це, тільки якщо ви самі того захочете і якщо у вас є така можливість. Спеціально розриватися заради цього не варто — буде чесніше просто відмовитися.

Будьте чесні, ви не зобов'язані хотіти давати гроші

Якщо ви просто не хочете позичати, нічого страшного, якщо ви будете повністю чесні. Скажіть людині, що ви дотримуєтеся політики не позичати гроші друзям і родині, тому що ви не хочете неприємних почуттів між вами. Якщо людина позичала у вас гроші в минулому і не повертала їх, можна м'яко освіжити її пам'ять, не будучи грубим. Це не завжди можливо, але спробувати варто.

Ви могли б сказати, що не хотіли б, щоб ця людина була ще в боргу перед вами. Незалежно від вашого підходу, не питайте, навіщо їй потрібні гроші, щоб не посилювати збентеження. Швидше за все, вона добровільно поділиться інформацією. Важливо просто проявляти доброту по відношенню до іншої людини. Пам'ятайте, що їй теж неприємна ця ситуація, але не давайте ввести себе в оману.

Без довгих пояснень

Завжди пам'ятайте, що це ваші гроші, які хтось просить позичити. Ви не зобов'язані пояснювати, чому ви не хочете віддавати їх. Скажіть просто: "я знаю, що зараз важкі часи, і мені дуже шкода, що я не можу допомогти". Це, звичайно, може бути складніше, якщо запитувач — це той, про кого ви дійсно дбаєте, але якщо у вас немає додаткових коштів або ви просто віддаєте перевагу не давати гроші в борг, завжди можна ввічливо відмовитися.

Зрештою, вам нема про що засмучуватися в цій ситуації. Ви багато працюєте, щоб заробити ці гроші, тому ви ніколи не повинні відчувати себе зобов'язаним роздавати позики друзям і родині (особливо якщо ви не впевнені, що вони повернуть вам позику). Якщо інша людина змушує вас відчувати себе винуватим, це недолік його характеру, не приймайте це на свій рахунок.

Незалежно від того, наскільки близькі ваші відносини, ви не їх особистий банк. Не давайте принижувати себе, тиснути на жалість або совість. Стійте на своєму і пишаєтеся собою за те, що ви прийняли найкраще для вас рішення — дати відмову. Зрештою, вам просто потрібно навчитися поважати себе і свої інтереси.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *