Ефективні поради, які навчать купувати тільки потрібну їжу і допоможуть витрачати менше грошей в магазині

Купівля продуктів "з'їдає" найбільшу частину бюджету. За даними соціологів, в середньому людина витрачає на їжу понад 30% своїх заробітків. При цьому у малозабезпечених верств населення ця стаття витрат може перевищувати 50-60% від зарплати, інформує Ukr.Media.

Витрачати менше грошей на їжу заважає не тільки низький рівень доходів і маркетингові виверти супермаркетів, але також елементарна лінь і бажання "побавити себе чимось смачненьким".

Ми зібрали поради, які навчать вас купувати тільки потрібне і допоможуть упорядковувати бюджет.

Розробіть меню на тиждень

Спробуйте розпланувати раціон на майбутні 5-7 днів. Так вам буде простіше не тільки розподілити час на підготовку обідів і вечер, а й орієнтуватися в магазині при виборі продуктів.

Ходіть в магазин рідше

Привчіть себе робити покупки не частіше одного-двох разів на тиждень. Зрозуміло, що забігти в магазин за пивом і чипсами після роботи — дуже приваблива перспектива. Але думка про те, що вдома є все для повноцінної і поживної вечері допоможе виробити стриманість.

Складіть список товарів

Перед походом в магазин загляньте в холодильник і кухонні шафи, щоб точно знати, чого вам бракує для тижневого меню. Потім складіть список тільки найнеобхіднішого і дотримуйтесь його. Заздалегідь підготовлений перелік покупок допоможе "відрізати" вашу увагу від спокусливо блискучих упаковок з "вкусняшками".

Порівняйте ціни в Інтернеті

Не обмежуйтеся найближчим до будинку магазином. Витратьте 15-20 хвилин на порівняння цін в декількох мережевих супермаркетах. Великі рітейлери вже давно завели сайти з каталогами товарів, де можна подивитися весь перелік продуктів торгової мережі. Звіртеся зі своїм списком і виберіть, куди вам вигідніше відправитися за покупками.

Візьміть обмежену суму грошей

Ви приблизно уявляєте ціни в магазині. Оцініть потенційні витрати на зазначені в списку продукти і візьміть отриману суму грошей з собою.

Користуйтеся програмою лояльності

Зараз майже у всіх мережевих магазинів є знижкові або накопичувальні карти. Крім дефолтної знижки в 3-5%, власникам таких карт часто пропонують ряд товарів за спеціальними цінами, які на порядок дешевше середньоринкових.

Розплачуйтеся карткою з кешбеком

Зазвичай, відсотки за покупки в супермаркетах по картах з кешбеком досить низькі — не більше 3. Але за допомогою такої необтяжливої економії за рік можна зберегти пристойну суму.

Поїжте заздалегідь

Не ходіть в магазин голодними. Так у вас буде менше спокуси вийти за рамки списку і купити більше, ніж потрібно.

Ходіть за покупками вранці

В першій половині дня у вас буде менше бажання побавити себе "шкідливою" їжею, адже ви ще не втомилися, і у вас поки немає причин заїдати стрес. До того ж ви уникнете черг і швидше впораєтеся з покупками.

Беріть з собою навушники

У супермаркетах зазвичай грає повільна приємна музика. Маркетологи вважають, що вона надає розслаблений настрій і стимулює до великих покупок. Щоб не відволікатися на красиві стенди й "привабливі" акції, беріть в магазин навушники та самі задавайте тон своїм покупкам.

Звертайте увагу на нижні полиці

Покупці зазвичай орієнтуються на товари, які розташовані на рівні очей. Тому мерчендайзери розташовують на цих полицях продукти дорожче. Але найчастіше, нахилившись трохи нижче, можна знайти альтернативу порівнянної якості і дешевше.

Відмовтеся від готових продуктів і нарізок

Зараз майже кожен супермаркет обзавівся власною кухнею, де готують салати, котлети, млинці та іншу кулінарію. Однак націнка на ці страви досягає 100%. А вартість зручно нарізаних сирів і ковбас зазвичай обходиться дорожче на 30-50%. Якщо так подумати, то чи не простіше замішати салатик або нарізати сир без сторонньої допомоги?

Не ігноруйте власні торгові марки

Багато мережевих магазинів пропонують ряд товарів під власною торговою маркою. Зазвичай, їх упаковка виглядає гірше відомих брендів. Але саме за рахунок "бідного" оформлення ці продукти на 10-20% дешевше своїх розкручених конкурентів.

Утримайтеся від дрібних покупок на касі

Під час очікування своєї черги на касі очі завжди мимоволі зупиняються на яскравих етикетках батончиків або жуйок. Щоб утриматися від імпульсивної покупки, просто задумайтеся про щось на 10 секунд. Це допоможе відволіктися і уникнути зайвих витрат.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *