Коли ми користуємося смартфоном вдень, швидке розрядження акумулятора не здається серйозною проблемою. Але в разі, якщо пристрій розряджається вночі в стані «спокою», виникають думки про несправності гаджета. Постараємося розібрати основні причини, за якими смартфон швидко розряджається вночі, інформує Ukr.Media.
Ввімкнений інтернет
Коли смартфон підключений до Інтернету через Wi-Fi або 4G, система починає споживати більше ресурсів. З цієї причини акумулятор на телефоні розряджається швидше. Особливо це стає критично, коли телефон розряджається вночі, а вранці потрібно йти на роботу, відповідно, часу на зарядку немає (і телефону теж).
Щоб вирішити цю проблему, потрібно відключати Інтернет на смартфоні перед сном — особливо це актуально для мобільного інтернету. Це зменшить навантаження на акумулятор.
Наявність вірусів
Смартфони на Android схильні до зараження шкідливими програмами. Іноді помітити вірус на телефоні складно — пристрій продовжує працювати без збоїв і гальм. Іноді з часом погіршується автономність — якщо раніше гаджет працював без підзарядки 10 годин, то зараз він розряджається за одну ніч.
У більшості випадків віруси працюють у фоновому режимі: їх не можна помітити в списку процесів або активних додатків. Шкідливе ПЗ краде особисті дані користувача, через що навантажує систему. Це негативно позначається на автономній роботі смартфона.
Щоб вирішити цю проблему, потрібно завантажити і встановити антивірус на телефон. Також рекомендується запустити додаткову перевірку з комп'ютера.
Підключений GPS
Онлайн-карти та навігатори вимагають постійного підключення функції GPS. Це необхідно, щоб програма могла визначити місце розташування власника гаджета через супутник. Часто функція GPS включається автоматично, через що батарея починає розряджатися швидше. Якщо є проблеми з швидкою розрядкою гаджета, перед сном рекомендується відключати GPS.
Автоматичне оновлення додатків
У магазині додатків Google Play за замовчуванням включена функція автоматичного оновлення додатків. Як тільки виходить нова версія ПЗ, система починає завантаження нових компонентів.
Це може стати головною причиною, по якій смартфон розряджається в нічний час. Щоб вирішити цю проблему, потрібно відкрити налаштування і перейти в розділ «Автооновлення додатків». У списку дій потрібно вибрати пункт "Ніколи".
Не закриті активні додатки
Смартфони частково замінили комп'ютери: ми користуємося месенджерами і соціальними мережами тільки через мобільні пристрої. Найчастіше одночасно. Через це в системі знаходиться відразу 5-10 активних додатків, які споживають заряд акумулятора з подвоєною силою. Якщо забути закрити включені додатки на ніч, смартфон може розрядитися за лічені години.
Збої операційної системи
Під час активного використання смартфона в операційній системі Android можуть статися збої, які негативно впливають на автономну роботу гаджета. Наприклад, програми або процеси переходять у фоновий режим роботи навіть після того, як ви їх закрили. Також через збій в системі телефон може перезавантажуватися в автоматичному режимі кожні 2-3 години
Перший спосіб вирішення цієї проблеми простий — перезавантажте смартфон. Потім перевірте наявність оновлень для ОС. Якщо це не допомогло, доведеться пробувати скидання налаштувань.
Знос акумулятора
За час експлуатації мобільного телефону акумулятор зношується: знижується його ємність і час автономної роботи. Можна перевірити стан батареї. Єдиний спосіб вирішення цієї проблеми — заміна старої батареї на нову. Відновити АКБ практично неможливо.
Безперервний пошук мережі
Вночі смартфон може втрачати з'єднання із супутником і мережею стільникового оператора. З цієї причини активується режим пошуку мережі. Під час цього процесу система починає споживати більше ресурсів, через що АКБ розряджається в 2-3 рази швидше, ніж зазвичай. Якщо є ця проблема, вирішити її можна двома способами:
- Зателефонуйте в технічну підтримку стільникового оператора і дізнайтеся, чому пристрій постійно втрачає мережу. Якщо вони не можуть вирішити проблему, спробуйте змінити оператора.
- Вимкніть телефон на ніч, щоб пристрій не запускав функцію пошуку мережі.
Джерело: ukr.media