Удар блискавки можуть поширюватися водою, тому під час грози необхідно подалі відійти від берега, не можна купатися і ловити рибу. Також слід враховувати, що берегова лінія є одним із найімовірніших місць розряду блискавки. Тому під час грози не рекомендується перебувати на березі, інформує Ukr.Media.
Якщо гроза застала вас під час купання, потрібно одразу вибратися на берег, відійти від водоймища більш ніж на 100 м та спуститися з берегового укосу у низину.
Блискавка, що вдаряє в воду, поширює струм навколо місця удару, але відстань, на яку розповсюджується цей струм, залежить від багатьох факторів.
Серед цих факторів є:
Інтенсивність блискавки: Більш могутні удари блискавки можуть поширити струм на більші відстані.
Глибина та форма водойми: Струм блискавки більше розповсюджується по поверхні води, ніж в глибину. Також важлива форма водойми — чи вона плоска, чи має вигини, бо це впливає на розподіл струму.
Мінералізація води: Вода з високим вмістом розчинених мінералів проводить струм краще, ніж вода з низьким вмістом мінералів.
Однак, два кілометри — це дуже велика відстань для розповсюдження струму блискавки в воді. Зазвичай, небезпечні рівні струму зосереджені набагато ближче до місця удару блискавки.
Все ж, незалежно від відстані, важливо уникати водних об'єктів під час грози, тому що вони можуть привести до серйозних травм або навіть смерті внаслідок удару блискавки.
Що робити, якщо гроза спіткала під час риболовлі?
Рибалкам, які запливли далеко від берега, під час грози необхідно змотати вудки, вимкнути і прибрати в рюкзак мобільний телефон, пересісти на сухі речі і плисти до найближчого берега.
Діставшись берега, потрібно спуститися з піднесеного місця в низину. Якщо це лісова місцевість, то краще сховатися на низькорослій ділянці лісу. Не варто ховатися поблизу високих дерев, особливо сосен, дубів та тополів.
Вода — чудовий провідник струму, якщо в ній розчинені солі. Якщо солей мало, провідність становить 0,001 см/м.
Джерело: ukr.media