Прибирання — п’ять правил, які потрібно знати, перш ніж починати

Весна — традиційний час для «чистки пір'їнок». І гніздечка. Багато хто змінює в будинку текстиль на легший і повітряніший, коли приходить тепла пора року, хтось робить перестановку — але в будь-якому разі генеральне весняне прибирання у всіх у планах. Але воно може здатися непосильним завданням. Тому перш ніж приступити, прочитайте наше керівництво, яке допоможе вам впоратися із завданням, інформує Ukr.Media.

Робіть по одному кроку за один раз

Поширена помилка при прибиранні — це надмірна амбітність, коли ви намагаєтеся зробити все за один день. Це може призвести до капітуляції перед пилом і мотлохом і до величезної кількості негативних емоцій. Не треба так, страждати не наш метод!

Натомість просто прибирайте по одній кімнаті за раз. Закінчивши прибирання в одній кімнаті, ви отримаєте більше задоволення, ніж якщо намагатиметеся прибирати кілька кімнат потроху. Не бійтеся говорити собі, що ви повинні прибрати кімнату до певного часу — витратите стільки часу, скільки вам потрібно, і розбийте все на окремі завдання, щоб зосередитися на одному за раз.
Можна навіть запланувати в щоденнику спеціальний час для прибирання — тільки не забувайте робити перерви. Скільки б часу ви не виділили для прибирання, хай то цілий день або півгодини раз на два дні, ви все одно досягнете прогресу. Що ще важливіше, робіть це весело! Увімкніть радіо або улюблений підкаст і пориньте в роботу.

Підготуйтеся

Як шеф-кухар збирає всі інгредієнти, інструменти та пристрої перед початком приготування, так і ви повинні зробити те саме перед початком прибирання. Це заощадить час, адже вам не доведеться бігати туди-сюди до шафи під кухонною раковиною в пошуках засобів для чищення.

Якщо у вас є місце, розділіть засоби для прибирання по кімнатах, наприклад, засоби для прибирання ванної кімнати, засоби для прибирання кухні та засоби для прибирання вітальні/спальні/передпокою.

Не забувайте про бабусині рецепти

Оцет ідеально підходить для видалення вапняного нальоту на кранах та душових стінках. Він також чудово підходить для миття вікон.

Змішайте соду з невеликою кількістю води, щоб вийшла рідка паста, що чистить. Вона чудово справляється з плямами на стільницях, раковинах, плитах, дверцятах духовок та каструлях.

З'єднайте оцет і соду, щоб вийшла шипуча хімічна реакція — ідеальний засіб для видалення жиру та бруду. Ви можете використовувати цей засіб для видалення плям із плиточних швів або підтримки стоків у доброму стані.

Лимонний сік — натуральний засіб, що відбілює. Ви можете використовувати його для видалення плям з дощок, натерши поверхню свіжим лимоном і залишивши на ніч. Він також ефективний для видалення плям іржі.

Розберіться із зайвими речами до початку роботи

Візьміть із собою кілька контейнерів для сміття або коробок для зберігання, щоб відсортувати речі, які ви хочете залишити, зберігати, переробити, продати, віддати у благодійність чи викинути. Будьте чесні з собою і безжальні — вам майже напевно потрібно менше, ніж у вас є! Якщо є можливість, перенесіть весь мотлох в іншу кімнату до початку прибирання, щоб не довелося переставляти коробки та пакети.

Почніть зі стелі

Вибравши кімнату, починайте прибирання зверху вниз. Пил може переміщатися та осідати, тому, наприклад, протираючи полицю перед дзеркалом, ви просто залишите пил на чистій поверхні та створите собі додаткові труднощі. Варто запам'ятати такий порядок: витираємо пил, пилососимо, миємо підлогу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *