Коли вдома немає прального порошку, не варто засмучуватись, тому що його можна зробити самостійно. Для цього потрібно взяти мило і соду. Такий порошок набагато краще справляється зі своїми завданнями, ніж покупний, інформує Ukr.Media.
Користь та недоліки прального порошку з мила та соди
Користі від прального порошку, зробленого в домашніх умовах, набагато більше, ніж від магазинного. Найголовнішою його перевагою є натуральний склад, який точно не викличе алергічної реакції. У ньому можна замочувати і прати одяг руками і додавати в пральну машинку. Від такого порошку техніка не буде зношуватися на відміну від магазинних порошків, у яких повно хімії.
Серед головних переваг домашнього порошку можна виділити такі:
- безпека через відсутність алергенів;
- повне видалення залишків засобу — окремі частини не залишаються в машинці, на білизні та її стоках;
- універсальність — підходить для прання будь-яких речей, одягу та постільної білизни;
- доступність — завдяки мінімальним витратам вдасться заощадити на пранні;
- натуральність — немає хімії, барвників, ароматизаторів та інших небезпечних речовин.
Незважаючи на всі переваги, у такого порошку все ж є свої недоліки. Багато рецептів включають сухе мило, яке важко вимивається, залишається на одязі і розчиняється тільки за високих температур. Деякі компоненти, що містяться в складі, можуть зробити білизну жорсткою, тому доведеться додатково користуватися засобами для пом'якшення тканини.
Як зробити порошок із соди та мила
Щоб зробити порошок у домашніх умовах, потрібно взяти такі інгредієнти:
- соду харчову — 500 г;
- соду кальциновану — 400 гр;
- мило господарське;
- олія ефірна.
Господарське мило потрібно натерти на тертці, змішати з двома видами соди, додати кілька крапель ефірної олії. Порошок необхідно зберігати у ємності із закритою кришкою при кімнатній температурі.
Головною перевагою такого порошку є те, що засипати його можна не у відсік, а одразу в барабан. Для прання вручну із рецепта варто прибрати кальциновану соду.
У саморобний порошок ще можна додати 2 столові ложки лимонної кислоти чи оцту. Ці два компоненти чудово впораються з будь-якими забрудненнями. Крім цього, вони перешкоджатимуть появі плісняви в пральній машинці.
Господарське мило чудово справляється з будь-якими забрудненнями. Харчова сода має відбілюючий ефект і посилює дію мила. Кальцинована сода добре забирає жир і пом'якшує воду. Ефірні олії надають порошку приємного аромату.
Як зробити вдома рідкий порошок або гель для прання
Альтернативним варіантом сухому порошку є рідкий. Для його приготування потрібно натерти на тертці господарське мило та розмішати його у воді — 1,5 літра.
Мило потрібно помішувати до повного розчинення, потім додати 1 склянку кальцинованої соди. Після того, як маса стане густою, її прибирають з вогню, переливають в іншу ємність і додають воду, щоб вийшов об'єм, що дорівнює 5 літрам.
Наприкінці можна додати ефірну олію. Після цього засіб для прання можна розлити по пляшках або банкам.
Джерело: ukr.media