У сучасних квартирах вже не зустрінеш маленьких віконець у ванних кімнатах. А ось в старих будинках вони повинні були бути обов'язково. Багато хто досі продовжують жити у квартирах, де між санвузлом і кухнею є вікно, але мало хто знає, навіщо воно необхідне. А ви знаєте?
Існує кілька версій. За однією з них, раніше обігрів води в будинках здійснювався за допомогою газової колонки і будівельними нормами були передбачені подібні вікна. У разі загоряння або вибуху вікно повинно було допомогти вберегти стіни від руйнування. Якщо колонка перебувала в приміщенні санвузла, то вибухова хвиля вибивала вікно, а стіни залишалися цілими, інформує Ukr.Media.
Цілком аргументована версія, та тільки проблема в тому, що колонки з'явилися лише в СРСР, а віконця були ще в царські часи. Навіть у своїй книзі «Собаче серце» Булгаков детально описував, як Шаріков спілкувався з професором через подібне вікно із затопленої ванної.
З'ясовується, що ці вікна насправді виконували кілька функцій. Перша і найголовніша — це економія світла. До появи електрики, щоб зайти у ванну кімнату, необхідно було запалювати свічки або гасову лампу, а таке вікно служило джерелом світла, нехай навіть і невеликого.
Також завдяки цим віконцям здійснювалася вентиляція. Щоб волога не накопичувалася, вікна відкривали і провітрювали приміщення.
Ну і в разі, якщо комусь у ванній кімнаті ставало погано або дитина не могла самостійно відкрити двері зсередини, через це вікно можна було проникнути в приміщення і допомогти вийти.
Ось для чого насправді будували ці вікна між ванною і кухнею. З одного боку, добре, що їх зараз не роблять і вони не псують зовнішній вигляд приміщень, але у випадках, коли заклинює замок або ручку, доводиться вибивати двері повністю. Так що люди минулих століть знали, як правильно потрібно робити і їх ідеї були не такі вже й погані!
Джерело: ukr.media